MediaCat

WPP influencer marketing ajansı Goat’u satın aldı

WPP, dünyanın önde gelen influencer marketing ajanslarından Goat’u bünyesine kattığını duyurdu.

WPP influencer marketing ajansı Goat’u satın aldı

WPP, bugün yayınladığı açıklamayla veri odaklı influencer marketing ajansı Goat’u satın aldığını kamuoyuyla paylaştı.

2015 yılında kurulduğundan bu yana 50 binden fazla influencer kanalı ile 250 binden fazla içeriğin performansını takip eden Goat, üç ofisindeki 150’den fazla çalışanıyla Dell, Beiersdorf, Meta, Tesco, Uber, EA, Natura ve Augustinus Bader gibi markalara hizmet verdi.

Geçtiğimiz yıllarda Adweek tarafından Avrupa’nın en hızlı büyüyen ajansı olarak işaret edilen Goat’u The Drum yılın sosyal medya ajansı seçmiş, LinkedIn ise en iyi şirketler arasında göstermişti.

WPP’nin satınalmasıyla birlikte Goat, holdingin medya yatırım grubu GroupM’e katılacak ve dünya çapında 30’dan fazla pazarda faaliyet gösterecek bir küresel influencer marketing ajansını oluşturmak için INCA ile birleşecek. Goat adıyla piyasaya çıkacak olan birleşik kuruluş, 9 binden fazla uzman uygulayıcısıyla dünyanın önde gelen medya performans organizasyonlarından GroupM Nexus’un bir parçası olarak faaliyet gösterecek.

Goat, GroupM Nexus çatısı altında küresel markaların kampanyalarını dünyanın her yerinde etkinleştirmelerine ve performans yoluyla büyümelerine yardımcı olacak. GroupM’in ortaklıkları, tescilli teknolojisi ve derin küresel uzmanlığının gücünü arkasına alan Goat; GroupM ve WPP müşterilerine küresel, kanallar arası ve veri odaklı influencer marketing yetenekleri sunacak.

GroupM Global CEO’su Christian Juhl, gelişmeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Influencer marketing, işimiz için heyecan verici bir büyüme alanı ve müşterilerimizin küresel ölçekte, sonuç odaklı yetenekler aradığı bir alan. Goat’un GroupM Nexus’un bir parçası olarak GroupM’e katılması, bize dünyanın her yerindeki müşterilerimize hesap verebilir, kanallar arası ve veri odaklı influencer çözümleri sunma olanağı sağlıyor. INCA’daki olağanüstü yetenekle birleştiğinde, Goat’un GroupM’de medyanın bir sonraki çağını tanımlamamıza yardımcı olmada kritik bir rol oynamasını bekliyoruz.”

Goat Kurucusu ve CEO’su Arron Shepherd ise, “Lider küresel influencer pazarlama ve dijital çözümlerimizi dünyanın en iyi markalarından bazılarına sunmak üzere WPP ve GroupM’e katılmaktan daha memnun olamazdık. Tüm dünyadaki müşterilerimize daha da iyi değer sunmak için INCA’daki muhteşem yeteneklerle güçlerimizi birleştirmekten mutluluk duyuyoruz” eklemesinde bulundu.

WPP, hızlandırılmış büyüme stratejisi doğrultusunda Goat’tan önce 3K Communications, Fēnom Digital, Diff, Passport, JeffreyGroup ve Newcraft’ın yanı sıra Şubat 2022’de influencer pazarlama ajansı Village Marketing’i de satın almıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.