MediaCat

Demet İkiler’e küresel sorumluluk

İkiler, GroupM EMEA CEO’su olarak görev alacak.

Demet İkiler’e küresel sorumluluk

WPP Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM Türkiye CEO’su Demet İkiler, GroupM Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) CEO’luğuna atandı. İkiler, 27 ülkenin yöneticiliğini üstleneceği yeni görevde 18 milyar dolarlık bir portföyü yönetecek ve 16 bin çalışandan sorumlu olacak. GroupM Global Yönetim Kurulu’nda da hizmet verecek olan İkiler, GroupM’in bölgedeki operasyonlarının yönetimini üstlenmesinin yanı sıra 2013 yılından bu yana yürüttüğü WPP Türkiye Ülke Başkanlığını da devam ettirecek.

Mindshare, MediaCom, Wavemaker, Essence, m/Six ve Xaxis’in dahil olduğu GroupM’in EMEA bölgesindeki strateji ve operasyonlarının sorumluluğunu üstlenecek olan İkiler, 2011’den bu yana Türkiye’de GroupM CEO’su olarak da görev yapıyordu. İkiler, gruba 2000 yılında Mindshare CEO’su olarak katılmıştı.

İkiler’in görevde olduğu 20 yıl boyunca GroupM ve WPP için çok başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirten GroupM Global CEO’su Christian Juhl, “Demet İkiler, CEO olarak GroupM’in Türkiye piyasasında hızla büyümesini sağladı. Kendisinin değişime açıklığı, yeni teknolojilerin ve hizmetlerin yaygınlaştırılmasındaki hızı ve öncü yaklaşımı GroupM’de daha çok görmek istediğimiz, örnek olan liderlik özellikleri. Müşterilerimize, çalışanlarımıza olan bağlılığı ve reklam sektörüne olan tutkusuyla, reklam ve iletişim dünyasını herkes için daha iyi sonuçlar yaratacak hale getiriyor. Hem müşterilerimizin büyüme stratejilerindeki ihtiyaçları hem de ajanslarımızın yeteneklerini çok iyi anlayan bir lider olarak kısa zamanda fark yaratacağına inanıyorum” dedi.

Demet İkiler ise “GroupM ve WPP’nin Türkiye’deki faaliyetlerini yönetmekle geçen 20 senenin ardından EMEA bölgesini de yönetecek olmak bana gurur ve heyecan veriyor. Müşterilerimiz için yeni bir büyüme dönemini başlatmak için çok heyecanlıyım. Güçlü liderlik ekibimiz ve ajanslardaki iş ortaklarımızla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.