WPP’den yeni ajans, yeni konumlandırma

MEC ve Maxus birleşmesinin artık bir ismi var.

06.09.2017 - 15:11 | Ozan Mert

Yeni müşteri

Dünyanın en büyük iletişim grubu WPP, Haziran ayında bünyesindeki medya ajansları MEC ve Maxus’u birleştireceğini duyurmuştu. Birleşme sonucu oluşan yeni ajansın ismi belli oldu: Wavemaker.

Medya, içerik ve teknoloji ajansı olarak konumlandırılan Wavemaker, ismini birleşmeden önce MEC bünyesinde bulunan ve Mart ayında Türkiye’de de lanse edilen global içerik departmanından alıyor. Birleşme ile birlikte WPP portföyünde L’Oréal, Colgate-Palmolive ve Paramount gibi müşterilerini buluşturan ve 90 ülkedeki 139 ofiste 8.500 çalışan ile hizmet veren yeni bir global ajans ağı yaratmış oldu. Wavemaker ile birlikte WPP’nin medya ajans grubu GroupM bünyesinde artık üç ajans faaliyet gösterecek.

Yeni kurulan ajansın başına geçeceği duyurulmuş olan ve önceden MEC’nin global CEO’su olarak görev alan Tim Castree, Wavemaker olarak, tüketicilerin satın alma yolculuğu konusundaki takıntıları sayesinde reklamverenlere işlerini dönüştürmek ve büyütmek için ihtiyaç duydukları gücü sağlamayı amaçladıklarını belirtiyor. “Önemli olan da, bunu satın alma yolculuğu içgörüsü ve verisini GroupM’in global izleyici teknolojisi [m]PLATFORM ile entegre ederek yapacağız. Wavemaker markamız ve bu markanın konumlandırması bu amacımızın güçlü bir ifadesi”.

GroupM Global CEO’su Kelly Clark ise Wavemaker’ın güçlü bir önerisi olan heyecan verici yeni bir global ajans markası olduğunu; GroupM’in tüm ölçeği, kaynakları ve uzmanlığı ile Castree ve ekibinin arkasında olduğunu kaydetti.

Wavemaker kimliği, 2018’e kadar sırayla tüm pazarlarda kullanılmaya başlayacak.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.