MediaCat

Türk voleybolunun 2021 yazı

Filenin Sultanları: Sebat belgeselinin ikinci bölümü “En Uzun Yaz”ın galası gerçekleşti.

Türk voleybolunun 2021 yazı

AXA Sigorta ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğinde hayata geçen Filenin Sultanları: Sebat belgeselinin Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın üç büyük turnuvada mücadele ettiği 2021 yazını anlatan ikinci bölümü “En Uzun Yaz”ın galası gerçekleştirildi.

8 Eylül akşamı Conrad İstanbul Bosphorus’ta düzenlenen galaya AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Giovanni Guidetti, A Milli Takım oyuncuları Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt, Simge Aköz, Cansu Özbay, Ayça Aykaç, Meryem Boz, Hande Baladın, Meliha İsmailoğlu, Beyza Arıcı, Ayçin Akyol, Saliha Şahin, Derya Cebecioğlu, Aylin Acar, İlkin Aydın ve Elif Şahin’in yanı sıra ve milli takım teknik ekibi ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı. AXA Sigorta sosyal medya hesabı üzerinden yapılan çekilişle üç voleybol sever de bu özel geceye katılmaya hak kazandı.


Yönetmenliğini Fatih Karaca’nın üstlendiği belgesel, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ettiği 2021 yazının öyküsünü anlatıyor. Belgeselde milli takım oyuncuları, teknik ekip ve federasyon yetkililerinin görüşlerine ve geçmiş dönem maçlardan heyecan verici görüntülere de yer veriliyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken galada gerçekleştirdiği konuşmada, “Kadın voleybolu milli takımımızın başarıları sayesinde Türk sporunda son yıllarda öne çıkan bir branş olarak toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili de mesajlar vermemize önayak oluyor. Geçen yıl ilk bölümünü izleyiciyle buluşturduğumuz ve büyük ilgi gören belgeselimizin ikinci bölümü ‘En Uzun Yaz’ı yine Türkiye Voleybol Federasyonu’yla birlikte izleyiciyle buluşturduğumuz için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise, “Çok gururluyuz. Türkiye’de voleybolun bugün geldiği noktayı, kadın milli takımımızın sahada gösterdiği başarıların perde arkasını ve büyük bir çaba ve azimle imza atılan galibiyetlerimize giden yolculuğu izleyiciye aktardığı için Filenin Sultanları: Sebat Belgeseli voleybol camiası için de ayrı bir önem taşıyor. Türk voleybolu olarak imza atacağımız yeni başarılarla ilham kaynağı olmaya devam etmek istiyoruz eklemesinde bulundu.

Yönetmen Fatih Karaca da düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Türk voleybolunun, spor takvimi açısından çok yoğun geçen bu yazın sonunda, sahadaki galibiyetlerinden çok daha fazlasını kazandığını gördük. Verilen emeklerin ve mücadelenin sonucunda ülkemiz insanlarına umut ışığı olan, kadınlar ve kız çocukları için rol model konumuna yükselen takımımızın hikâyesinin izleyiciyle buluşmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.