MediaCat

TikTok hikâyeler özelliğini test ediyor

Yakın geçmişte başka platformlarca konseptleri kopyalanan TikTok bu defa rolleri değişiyor.

TikTok hikâyeler özelliğini test ediyor

Kullanıma açılmasının üzerinden yeteri kadar süre geçtikten sonra her sosyal medya uygulaması bünyesine hikâyeler özelliğini ekleme eğiliminde bulunuyor. Görünüşe göre sıra TikTok’a gelmiş durumda. Zira popüler video paylaşım uygulaması, hikâyeler özelliğinin test sürecini başlattı. Twitter’da Matt Navarra tarafından duyurulan özellik TikTok tarafından da doğrulandı.

Basitçe “TikTok Hikâyeler” olarak adlandırılan yeni özellik, Instagram veya Snapchat gibi uygulamalardaki diğer hikâye işlevlerine benzer şekilde çalışıyor. TikTok’ta test aşamasındaki hikâyeler, otomatik olarak silinmeden önce, TikTok’ta takip edilen hesaplar tarafından 24 saat boyunca görüntülenebilecek ve arayüze yeni eklenen yukarı aşağı kayar bir kenar çubuğunda yer alacak. Tıpkı Instagram ve diğer platformlarda olduğu gibi, hikâyeler, kullanıcıların profil resmine dokunularak da görüntülenebilecek.

TikTok, uygulamaya getirilmesi planlanan bu güncellemeyi “hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu” olarak tanımlıyor. Kullanıcılar, kenar çubuğuna eklenen “Oluştur” düğmesine dokunarak yeni bir hikâye oluşturabilecek ve diledikleri gibi altyazı, müzik ve metin ekleyebilecek. TikTok’un video öncelikli doğası gereği hikâyelerin fotoğraf yerine videolardan oluşması gerekeceği düşünülüyor.

TikTok tarafından yapılan açıklamada TikTok topluluğuna değer katmanın ve deneyimi zenginleştirmenin yeni yollarının değerlendirildiği ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirebilmeleri adına içerik üreticilerine yeni opsiyonlar oluşturmanın yollarının denendiği belirtildi. Hikâye özelliğinin test sürecinin ne kadar süreceği ya da kitlenin kullanımına ne zaman sunulacağına dair ayrıntılar ise paylaşılmadı.

Snapchat’in 2013’te sunduğu hikâyeler özelliği Instagram’dan Facebook’a, LinkedIn’den YouTube’a ve Twitter’a birçok platform tarafından kopyalanmıştı. Twitter ise 3 Ağustos itibarıyla hikâye özelliği Fleets’in fişini çekme kararı almıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.