MediaCat

TikTok canlı yayınlarda yaş sınırını yükseltiyor

Canlı yayın açmak için gereken yeni yaş sınırı 18 olacak.

TikTok canlı yayınlarda yaş sınırını yükseltiyor

Sosyal medya platformu TikTok, dün paylaştığı bir blog gönderisiyle canlı yayın sisteminde bir dizi değişikliğe gideceğini duyurdu.

Halihazırda platformda en az bin takipçisi bulunan 16 yaş üzeri kullanıcılar canlı yayın açabilirken, 23 Kasım itibarıyla canlı yayın açabilmek için gereken yaş sınırı 18’e yükselecek. Platformda hediye alma ve gönderme için gözetilen 18 yaş sınırında bir değişiklik olmayacak.

TikTok canlı yayın yaş sınırının 16’dan 18’e yükselmesinin yanı sıra yeni dönemde yayıncılara yalnızca yetişkinlere özel yayın yapma seçeneği de sunulacak. Canlı yayınlarının çocuklara ulaşmamasını isteyenler bu özellikten faydalanabilecek.

Yeni güvenlik güncellemelerinin yanı sıra TikTok’ta yayıncılar yeni dönemde beş kullanıcıya kadar ortak canlı yayın yapabilecek.

TikTok Canlı hem içerik üreticilerinin platform deneyimi hem de şirket gelirleri açısından önemli bir yer tutuyor. Geçtiğimiz ay Rest of World’de yer aldığı üzere TikTok’un çatı şirketi ByteDance, canlı yayın yapma ve izleyicilerini hediye göndermeye nasıl teşvik edebileceklerine dair içerik üreticilerine eğitim veren influencer ajanslarıyla işbirliğine gidiyor. Sanal hediyelerden elde edilen gelir içerik üreticisi, TikTok ve ajans arasında paylaşılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.