MediaCat

MediaCat Radar: Çarşamba

Günün MediaCat’in filtresinden süzülen özeti karşınızda.

MediaCat Radar: Çarşamba

Tesla’nın iki numarası Tom Zhu

Halihazırda Tesla Çin Başkanı olarak görev yapan Tom Zhu, Elon Musk’ın ardında şirketin en yetkili ikinci ismi oldu. Zhu, Asya’daki mevcut görevinin yanı sıra Tesla’nın ABD’deki üretim tesislerinin ve Kuzey Amerika satış operasyonlarının sorumluluğunu da üstlenecek.

Tesla’ya 2014 yılında katılan Zhu geçen yıl üretim konusunda yaşanan sıkıntıların çözümü için ABD’ye geçmiş, buna bağlı olarak şirkette daha önemli bir rol üstleneceğine dair beklenti ortaya çıkmıştı.

Kaynak: CNN

Getir ve SAP’den işbirliği

Üç kıtada dokuz ülkede faaliyet gösteren Getir; finans, raporlama, planlama, satınalma ve envanter yönetimi gibi global iş süreçlerini güçlendirmek amacıyla SAP ile güçlerini birleştirdi.

Şirket yeni işbirliğiyle, faaliyet gösterdiği dokuz ülkedeki iş süreçlerini daha entegre hale getirerek, global bir standardizasyona ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: dunya.com

TikTok’ta 18 yaş sınırının kapsamı genişleyecek

Canlı yayın açabilmek için gereken minimum yaş sınırını geçtiğimiz yıl 18’e yükselten ve yayıncılara yalnızca yetişkinlerin izleyebileceği yayınlar açma seçeneği sunan TikTok, 18 yaş altı kullanıcıları korumak adına yeni adımlar atıyor. Sosyal medya devinin yeni duyurduğu gelişmeye göre, içerik üreticileri videolarını sadece yetişkinlerin izleyebilmesine yönelik kısıtlamayla paylaşabilecek.

Kaynak: TechCrunch

Twitter siyasi reklamlara izin verecek

2019’da bazı siyasi reklam çeşitlerini yasaklayan Twitter, şirket gelirlerini artırma arayışı doğrultusunda bu karardan vazgeçecek. Siyasi reklamlara izin verme kararına ilişkin paylaşılan açıklamada “Sosyal amaç bağlantılı reklamcılığın önemli konular etrafında kamusal iletişimi kolaylaştırabileceğine inanıyoruz. İleriye dönük olarak, reklam politikamızı TV ve diğer medya kuruluşlarınınkiyle uyumlu hâle getireceğiz” ifadesine yer verildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.