MediaCat

Kreatifin Masası: Esra Gülmen

Tasarımcı Esra Gülmen’le birlikte Berlin’deki çalışma masasına ışınlanıyoruz.

Kreatifin Masası: Esra Gülmen

MediaCat’in uzun yıllar devam eden söyleşi serilerinden Kreatifin Masası’nı karantina günlerine özel olarak geri getirdik. Bu kez dünyanın farklı şehirlerindeki kreatiflerin home office çalışma masalarına konuk olduğumuz seride İstanbul’da Rafineri Creative Group Head Gizem Şengüler, Hamburg’da Scholz&Friends Hamburg Senior Art Direktörü Yiğit Karagöz, New York’ta SHVO Senior Art Direktörü ve Grafik Tasarımcı Aksel Ceylan, Amsterdam’da Wieden+Kennedy Amsterdam Senior Art Direktörü Zeynep Orbay ve İstanbul’da Rafineri Creative Group Head Uğur Matban‘ın ardından bu kez rotamız Berlin.

Şimdi Berlin ne güzeldir! Ama biz yine de evlerimizde kalalım ve Heimat Berlin Head of Design Esra Gülmen’in Berlin’deki çalışma masasına uzanalım. Bolca boya ve fırça size de iyi gelecek.

Baktım daha önce konuk ettiğiniz arkadaşlarım Zeynep ve Yiğit kendilerini eşlerine çektirmişler. Ben de özenip İstanbul’daki erkek arkadaşımla Skype üzerinden bir çekim yaptım! Hello!

Ben iki farklı çalışma alanı paylaşacağım. Biri Heimat’ta çalışan Esra’nın masası, diğeri de sanatçı Esra’nın.

Home office’e geçince yemek masamı çalışma masasına çevirdim. Kalabalık bir aileden geldiğim için çocukken hiç çalışma masam olmamıştı. Ödevlerimi hep mutfak masasında yapardım. O yüzden bu ortamı özellikle çok seviyorum. Keşke hep buradan çalışabilsem…

Laptop ve touch pad’le asla çalışamıyorum.

Laptop’ın yanında ekran ve wacom tablet şart! İşteki masamın olmazsa olmazları arasında Moleskine çizgisiz defterim ve Pentel keçeli kalemim var. Ha bir de Bose kulaklıklarım.

2013’ten beri aynı tip defteri kullanıyorum. Çizgisiz, yumuşak siyah kapaklı Moleskine.

Ajanstaki toplantılarda dinliyormuş gibi yaparak, aslında başka fikirler bulduğum canım defterlerim.

Liste yapmak için de çok kullanıyorum. Tabletten de bu defterlerden de vazgeçemem.

Ajansta dört gün çalışıyorum. Haftanın üç günü kullandığım stüdyom da burası. Genelde mürekkep ve akrilikle çalıştığım işler yapıyorum.

İşlerimi Instagram sayfamda (@esra_gulmen) sıkça paylaşıyorum. Serigrafi baskı ve orijinal işlerimi görmek isteyenler online shop’uma esragulmen.com/shop adresinden bakabilirler.

Fotoğraf çekmek için biraz toparladıysam da çok temizlemedim. Masamın pis ve dağınık olması içten içe hoşuma gidiyor.

Stüdyo masamın olmazsa olmazları: Siyah mürekkep (Made in Germany!) akrilik ve keçeli kalemlerim.

Ve fırçalarım… (Eyvah, bazılarını temizlemeyi unutmuşum.)

Masamın bu köşesini çok seviyorum. Akriliklerim ve Japonya’daki Studio Ghibli Müzesi’nden aldığım Yoichi Kotabe imzalı Heidi illüstrasyonu. Mutluluk!

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.