MediaCat

Kreatifin Masası: Zeynep Orbay

Kreatifin Masası’nda bu kez Amsterdam’da, Wieden+Kennedy Amsterdam Senior Art Direktörü Zeynep Orbay’ın yanındayız.

Kreatifin Masası: Zeynep Orbay

MediaCat’in uzun yıllar devam eden söyleşi serilerinden Kreatifin Masası’nı karantina günlerine özel olarak geri getirdik. Bu kez dünyanın farklı şehirlerindeki kreatiflerin home office çalışma masalarına konuk olduğumuz seride İstanbul’da Rafineri Creative Group Head Gizem Şengüler, Hamburg’da Scholz&Friends Hamburg Senior Art Direktörü Yiğit Karagöz ve New York’ta SHVO Senior Art Direktörü ve Grafik Tasarımcı Aksel Ceylan‘ın ardından bu kez bir masaya değil bir yatak odasına konuk oluyoruz.

Wieden+Kennedy Amsterdam Senior Art Direktörü Zeynep Orbay’ın oturttuğu çalışma düzeni, “neden olmasın?” dedirtiyor.

Karantinanın ilk günlerinde evde bir çalışma köşem olması fikrine çok özenmiştim. Salonda, yemek masasının bir kısmını kendime ofis yaptım. Çiçek aldım. Kalemlerimi açtım.

Bu planın işlemeyeceği ikinci gün anlaşıldı. Karantinayı biri dört yaşında iki kişiyle paylaşıyor olma gerçeği (salondaki trafik, arka plandaki Paw Patrol sesi, masaya yayılan parmak boyaları) yüzünden her toplantı olduğunda yatak odasına kaçmaya başladım.

İkinci hafta yarı zamanlı yatak odasından çalıştım, şimdi tam olarak ofisim burası diyebilirim. Evde kimin toplantısı varsa kendini yatak odasına kapatıyor, buradan çalışıyor. Her zaman sakinlik garantisi olmasa da ideale yakın diyebilirim.

Öğrendiğim birkaç şey:

Ofis alanı mutfaktan uzaklaşsa da bir şeyler yeme isteğimde bir azalma olmadı. Bu sefer yatak odasında yemeye başladım.

Masasız da oluyormuş.

Hava durumu spikeri styling’iyle barıştım. Pijama altı, üstüne güzel bir gömlek giydiğim gün sayısı hiç az değil. Zoom beni bakımlı sanıyor.

Keşke böyle bir sebep yüzünden evde kalıyor olmasaydık. Ama şunu anladım ki ben emekliliği çok seveceğim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.