MediaCat

Instagram arama sonuçlarında reklam gösterecek

Platforma gelecek bir diğer yenilik ise hatırlatıcı reklamlar.

Instagram arama sonuçlarında reklam gösterecek

Meta platformlarından Instagram, reklam talebini artırmak amacıyla reklamverenlere hatırlatıcı reklamlar ve arama sonuçlarında yer alacak reklamlar olmak üzere iki yeni araç sunmaya hazırlanıyor.

Deneme süreci başlayan arama sonuçları reklamlarında Instagram kullanıcıları içerik, ürün ya da işletme araması yaptıklarında sonuçlar arasında reklamlarla karşılaşacak. Örneğin “cilt bakımı” araması yapıldığında, sonuçlar arasında “sponsorlu” etiketiyle yer alan içerikler görünecek. Arama sonuçlarında reklam gösterilmesinin deneme sürecinin ardından önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanıma sunulması planlanıyor.

Instagram’ın bir diğer yeniliği ise hatırlatıcı reklamları olacak. İşletmeler, gelecek etkinliklerini ya da lansmanlarını duyurmak ve insanlara kolayca bildirmek adına hatırlatıcı reklamlardan faydalanabilecek. Hatırlatıcı reklamlarda kullanıcılara etkinlik ya da lansman sırasında, 15 dakika önce ya da bir gün öncesinde hatırlatıcı bildirim gönderilecek.

Instagram’da sunulacak yeni araçlar, reklam gelirleri azalan Meta’nın gelirlerini artırmaya yönelik bir çözümü olarak değerlendiriliyor. Meta’nın 2022 dördüncü çeyrek bilançosunda, önceki döneme kıyasla reklam gelirlerinin 32,6 milyar dolardan 31,2 milyar dolara gerilediği açıklanmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.