Olmayan ürünün eşsiz lezzeti

Burger King'den tavuk konusunda bir adım daha.

21.09.2018 - 17:37 | Sencer Uçar

Olmayan ürünün eşsiz lezzeti

Burger King Birleşik Krallık CEO’su Alasdair Murdoch geçtiğimiz günlerde #BK20Kbite kampanyası için kamera karşısına geçmiş, videoda tüketicinin Burger King’in tavuklu ürünleri hakkındaki olumsuz fikirlerinin farkında olduklarını dile getirmiş ve menüsüne ekleyeceği yeni ürünü Crispy Chicken Burger’dan ilk ısırığı alacak şanslı kişiye 20 bin pound vereceklerini açıklamıştı.

20 bin pound değerindeki ödülün kime gideceği henüz belli olmadan Burger King tavuk konusunda bir adım daha attı. Marka, insanların Crispy Chicken Tenders hakkındaki düşüncelerini öğrenmek adına New York City sokaklarına çıktı ve mikrofon uzattığı herkesten Crispy Chicken Tenders hakkında türlü övgüler aldı.

Ama ortada bir gariplik vardı. Zira Crispy Chicken Tenders, Burger King menüsünde 2013 yılından bu yana yer almıyordu.

Crispy Chicken Tenders’ı önce öve öve bitiremeyen, ardından da ürünün Burger King menüsünde yer almadığını öğrenmeleriyle birlikte kafası karışanlara Crispy Chicken Tenders ikram edildi ve ürünün  restoran menüsüne yeniden eklendiği haberi verildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King
  • Reklam Ajansı: MullenLowe Boston
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.