MediaCat

D&AD’den Türkiye’ye 1 ödül

D&AD Ödülleri 2022’de kazananların açıklanmasına bugün de devam edilecek.

D&AD’den Türkiye’ye 1 ödül

Kazananların iki güne yayılan seremoniyle açıklandığı D&AD Ödülleri 2022’de Craft kategorileri ve Advertising kategorilerinin kazananları belli oldu. TBWA\Istanbul‘un Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu için hayata geçirdiği Görünmez Dilekçeler (Invisible Petitions), Media kategorisinde Wood Pencil ile ödüllendirildi.

Görünmez Dilekçeler (Invisible Petitions)
Ödül: Wood Pencil

Reklamveren: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu
Ajans: TBWA\Istanbul
Kategori: Media / Events & Stunts

Bu yıl kısa listelerinde Türkiye’den üç başvurunun yer aldığı D&AD Ödülleri’nde Havas Turkey imzalı Mars Can Wait ve VMLY&R Istanbul’un STK’lar için hazırladığı #BirlikteRengarenk (The Rainbow Hack) organizasyonu ödülsüz kapattı.

D&AD Ödülleri’nin yanı sıra Cannes Lions, Golden Drum, Eurobest, Clio ve The One Show gibi uluslararası organizasyonlarca ödüllendirilen Görünmez Dilekçeler, kazananları bugün açıklanacak Impact kategorisinin de kısa listesinde yer alıyor.

Black Pencil’ın sahipleri iTest ve The Lost Class

Craft kategorilerinin ilk etabında 155,  Advertising kategorilerinde ise 269 kalemin dağıtıldığı D&AD Ödülleri’nde organizasyonun en prestijli ödülü olarak kabul edilen Black Pencil iki çalışmaya sunuldu. DDB Yeni Zelanda’nın Samsung için hazırladığı iTest ve geçtiğimiz günlerde The One Show 2022’de Leo Burnett Şikago’ya 20’si altın olmak üzere toplam 40 ödül ve yılın ajansı unvanını da getiren The Lost Class, Black Pencil’ın sahipleri oldu.

D&AD Ödülleri 2022’de ödüllerin açıklanması bu akşam tamamlanacak. Organizasyonda ödül alan ya da kısa listeye kalan tüm işlere buradan göz atabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.