MediaCat

Avustralya’nın yeni kahvesi: Australiano

McCafé, Avustralyalıları milli kahvelerine kavuşturma niyetinde.

Avustralya’nın yeni kahvesi: Australiano

Amerikalıların Americano’su, İtalyanların espressosu var. Türk kahvemiz olduğu için bizim keyfimiz zaten yerinde. Avustralyalılar ise milli bir kahveye sahip değil. Kahvenin çok sevildiği ülkeye milli bir kahve kazandırmak isteyen McCafé’nin ise bir önerisi var: Australiano.

DDB Sidney’in geçen yıl hayata geçirdiği Coffee Fit For An Aussie platformu kapsamında ortaya çıkan Australiano bu hafta itibarıyla Avustralyalıların beğenisine sunuluyor. Sınırlı bir süre satışta kalacak olan kahve soğuk ya da sıcak tüketilebiliyor. Australiano, bir akasya türünden elde edilen wattleseed, yerel kahve çekirdekleri ve chai ile hazırlanıyor.

McDonald’s Avustralya Grup Marka Müdürü Lancy Huynh, “Kahve meraklısı bir millet olmamıza rağmen kendi kahvemiz yoktu. Avustralya kahve kültürünün savunucusu olarak McCafé meseleye el attı ve Avustralyalıların isimlerini gururla verebilecekleri kahveyi ortaya çıkardı” açıklamasında bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.