D&AD Ödülleri kısa listelerinde Türkiye’den 3 iş

D&AD Ödülleri 2022'de kısa listeler belli oldu.

18.05.2022 - 10:44 | Sencer Uçar

D&AD Ödülleri kısa listelerinde Türkiye’den 3 iş

Bu yıl 60’ıncısı düzenlenen D&AD Ödülleri‘nde kısa listeye kalan işler açıklandı. Başvuru sayısının yüzde 18 arttığı organizasyonda üçü Türkiye’den olmak üzere toplam bin 362 iş kısa listelerde yer aldı.

D&AD Ödülleri 2022 kısa listelerinde ülkeler arasında zirve 400 çalışmayla ABD’nin oldu. ABD’yi 273 çalışmayla Birleşik Krallık, 113 çalışmayla Fransa, 85 çalışmayla Almanya ve 62 çalışmayla Brezilya izledi. 25 çalışmasıyla Ogilvy Birleşik Krallık’ın zirvede yer aldığı kısa listelerde en çok çalışması yer alan ajanslar TBWA\Paris (22), Area 23 (20), BETC Paris (19) ve adam&eveDDB (18) şeklinde sıralandı.

Ödüllerin 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek online törenle duyurulacağı D&AD Ödülleri 2022’de Türkiye’den kısa listeye kalan işler şöyle:

#BirlikteRengarenk (The Rainbow Hack)

Reklamveren: Change.org Türkiye, Hayata Destek, Uluslararası Af Örgütü, Greenpeace Türkiye, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD), Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Ajans: VMLY&R Istanbul
Kategori: Press & Outdoor / Poster Campaigns

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.