Görmezden gelinemeyecek dilekçe(ler)

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararına dev şikâyet dilekçesiyle tepki gösteriyor.

02.04.2021 - 11:30 | Sencer Uçar

Görünmez Dilekçeler'e Eurobest'ten 2 ödül

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Şubat 2021 Raporu’nda paylaşılan bilgilere göre Türkiye’de şubat ayında 28 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 12 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

20 Mart tarihinde Türkiye, ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı Kararı ile ayrıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Mart 2021 Raporu’nda paylaşılan bilgilere göre Türkiye’de geçtiğimiz ay 28 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 19 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

“Tam ve etkin uygulandığında kadınların eşit ve özgür yaşamasını sağlayacak kadın kurtuluş mücadelesinin en büyük kazanımlarından biri” sözleriyle nitelendirdiği İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çekilme kararı almasının ardından tepkisini geçtiğimiz günlerde “Kararı Geri Çek, Sözleşmeyi Uygula” çağrısıyla gösteren platform, protestosunu İstanbul Zincirlikuyu’da “bu kez görmezden gelinemeyecek” dev şikâyet dilekçesiyle sürdürdü.

Şiddete maruz kalmaksızın yaşamak isteyen ve bu amaçla defalarca şikâyet dilekçesi yazmak zorunda kalan kadınların sesi olan açıkhava çalışması TBWA\Istanbul imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu
  • Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.