MediaCat

Microsoft Türkiye’ye yeni CMO

Microsoft Türkiye’de CMO olarak görev alacak isim belli oldu.

Microsoft Türkiye’ye yeni CMO

2014 yılından bu yana Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Aslı Arbel, Microsoft Türkiye Pazarlama Direktörü (CMO) olarak atandı.

Emory Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden işletme alanında yüksek lisans derecelerine sahip olan Aslı Arbel, kariyerine 2006 yılında HSBC Türkiye’nin kurumsal iletişim departmanında başladı. Burada 2010-2013 yılları arasında stratejik planlama ve kurumsal iletişimden sorumlu müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Daha sonra Vodafone Türkiye’nin kurumsal iletişim müdürü olarak görev alan Arbel, 2014’ten bu yana çalışmalarını Microsoft Türkiye’nin kurumsal iletişim direktörü olarak sürdürüyordu.

Kurumsal iletişim direktörü olarak görev yaptığı sekiz yıllık süreçte Microsoft Türkiye’nin medya ilişkilerinden etkinlik ve sponsorluk faaliyetlerine, kriz ve itibar yönetiminden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kadar geniş bir yelpazede tüm iletişim çalışmalarını yöneten Aslı Arbel, teknoloji sektöründe faaliyet gösteren kadınların başarılarına dikkat çeken projelerin yanı sıra, Seeing AI ve WeWALK gibi engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik teknoloji tabanlı projelerin iletişim çalışmalarına da liderlik etti.

Microsoft Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Habitat Derneği ile işbirliğinde geliştirdiği DigiGirlz ve geleceginitasarla.com gibi gençlerin dijital yetkinliklerini artırmaya ve teknoloji sektörüne teşvik etmeye yönelik eğitim programlarının iletişimini de yürüten Arbel, söz konusu projelerle şirketin özellikle kadınlara ve gençlere yönelik “yetkinlik gelişimine destek” politikasına katkı sağladı. TÜHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde Sosyal Sorumluluk kategorisinde iki ödülü bulunan Aslı Arbel, bunun yanı sıra Microsoft Global Communications, Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İletişim Ödülleri ve Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Be the Change Bölgesel Ödülleri kapsamında birçok ödüle layık görüldü.

Aslı Arbel, CMO olarak atandığı yeni rolünde Microsoft Türkiye’nin pazarlama stratejilerinin oluşturulmasından ve pazar araştırmaları aracılığıyla tüketici eğilimlerinin ve pazar payının takibinden sorumlu olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.