MediaCat

Cannes Lions’a göre yılın en iyi 11 dijital kampanyası

Cyber Lions’ta Grand Prix ve Altın Aslan’a layık görülen çalışmalar…

Cannes Lions’a göre yılın en iyi 11 dijital kampanyası

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nde Cyber Lions kategorisinde bu yıl 311 iş kısa listeye kalırken bu işlerden 145’i Cannes’dan ödülle ayrıldı. Cyber kategorisi, bazı kategorilerde büyük ödüle layık iş bulunamazken, üç farklı işe Grand Prix vermesiyle de Cannes’ın en çok konuşulanları arasında yer aldı.

Cyber kategorisindeki büyük ödüllerden biri, birçok markanın spoof’una ilham olan ve Cannes’da birçok kategoride favoriler arasında gösterilen Jean Claude van Damme‘ın ve Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson’ın yer aldığı Volvo Live Test Series‘e gitti. Bir diğeri Los Angeles Creative Artists Agency’nin Chipotle için hayata geçirdiği The Scarecrow‘un olurken, diğer büyük ödül de Universal için Pharrel Williams‘la hayata geçirdikleri 24 Hours of Happy başlıklı çalışmayla Iconoclast Paris’e gitti.

Türkiye’den sadece TBWA\ISTANBUL’un Radikal için yaptığı Silinen Haberler işi Cyber’da kısa listeye kalmış ancak bu kategoride ödül alamamıştı.

Cannes Lions 2014: 24 Hours of Happy (Iconoclast Paris)

Iconoclast Paris, Pharrel Williams için hazırladığı bu kampanya ile Cyber Lions kategorisinde sadece Grand Prix’yi almakla kalmadı, 5 tane de Altın Aslan sahibi oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.