Sosyal TV izleyicisi Kardeş Payı’nı liderliğe taşıdı

26 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

27.06.2014 - 16:23 | MediaCat

Kardeş Payı, Perşembe geceki bölümü ile Arkadaşım Hoşgeldin’in yokluğundan yararlanarak Sosyal TV’de rahat bir liderlik elde etti. Dizi toplamda aldığı  6,611 tweet ile hemen ardından ikinci sıraya yerleşen Güldür Güldür’e  ciddi bir fark attı. “’Fazla akbili olan var mı?’ diye sorana akbil veren ama uzatılan parayı kabul etmeyenlerin dizisi #KardesPayı bu akşam …” diyerek seyirlerine başlayan Sosyal TV izleyicileri Ali İhsan Varol’un oyunculuğuna da “Arkadaş Ali İhsan Varol sanki bütün hayatı boyunca bu rolü bekliyormuş, adam muazzam ya” şeklinde yorumlarda bulundu. Bir Kardeş Payı izleyicisi klasiği olarak dizide yer alan espriler Sosyal TV izleyicileri arasında sıkça paylaşılırken bu bölümden en çok paylaşılan espri “Ayrıca sizin bana 17 bin dolar borcunuz var. Bölelim her şeyi yarı yarıya, olsun #KardeşPayı demesini biliyorsunuz ama.” esprisi oldu. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca #kardespayibunubegendi, #ahmetkural, #bugüngünlerdenkardespayi ve #dikkatkardespayi etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Ekranların bir diğer sevilen komedi programı Güldür Güldür sezon finalinin yayınlandığı Perşembe gününü ikinci sırada kapattı. Program Sinan Akçıl ve Işın Karaca’nın konuk olduğu bölümüyle yine izleyicilerini kahkahaya boğarken, izleyiciler Sinan Akçıl’ın kamptaki meslek liselileri konu alan skece bir meslek lisesi çıkışlı olarak katılması üzerinde durdu. İzleyiciler Akçıl’ın konuk olması ile ilgili heyecanlarını “Güldür Güldür Show’da saatlerce @sinanakcil i bekledim. Yine muhteşem performanstı. Sonunda izledim şimdi mutlu bir şekilde uyuyacağım” gibi yorumlarla dile getirirken Akçıl’a “harika güldün ve bizleri güldürdün canım” diyerek teşekkür etti.

İrfan Değirmenci ile Günaydın, Perşembe günkü yayını ile Sosyal TV’de üçüncü sırayı kaptı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarının mağduriyeti, sitemi ile dövizzedelerin durumunu paylaşmaya devam eden programa İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri de #medeniyetunimagdurlari etiketi ile yazdıkları tweetlerle seslerini duyurmaya çalıştılar. Öğrenciler, geçme notlarının çok yüksek olduğunu, bu sebeple de bir yıllarının heba olacağını paylaştılar. İrfan Değirmenci ile Günaydın’da gündemin bir başka konusu da TRT’nin geçmişte almış olduğu Eurovision’a katılmama kararıydı. Türkiye’nin tekrar Eurovision’a katılması gerektiğini düşünen izleyiciler #TRTHadiEurovisiona etiketi altında birleşip seslerini İrfan Değirmenci’ye duyurmaya çalıştılar.

Sosyal TV’de, Pazartesi günü ilk bölümü ve Çarşamba ve Perşembe günü tekrarı yayınlanan Ulan İstanbul’un yankıları sürüyor. Dizide 17 Aralık’a yapılan göndermenin Halk Haber TV tarafından paylaşılması Sosyal TV izleyicileri tarafından defalarca paylaşılırken, izleyicilerin dilinden düşmeyen diğer bir konu da Cevat Yaltıraklı’nın ‘İstanbul’a ulan denemeyeceği’ gerekçesiyle diziye dava açması oldu.  Yayınlanan tek bölümüyle hatırı sayılır bir beğeni toplayan dizi, Sosyal TV izleyicileri tarafından henüz ilk bölümü yayınlanmış diğer iki yaz dizisi olan Kaçak Gelinler ve Güzel Köylü ile karşılaştırılıyor.

Ekranların sevilen dizisi Arka Sokaklar’da sezon finali heyecanı başladı. Dizinin 28 Haziran Cumartesi günü 336. Bölümü ile sezon finali yapacağını öğrenen Sosyal TV izleyicileri bir yandan bu haberi hızlı bir şekilde paylaşırken, diğer yandan dizinin uzun soluklu yayın hayatına göndermelerde bulundular.  Dizinin Leyla ve Murat’ın düğününün ardından tatile girecek olması ve yeni sezonda çekirdek ekibin Zafer Ergin, Özgür Ozan ve Şevket Çoruh haricinde değişme söylentileri dizi hakkında paylaşılan diğer önemli iki konu oldu. Söylentilere göre Uğur Pektaş, Gizem Soysaldı ve Gülcan Arslan Arka Sokaklar’a sezona finali veda ederken, Müge Boz, Can Nergis ve Beril Kayar yeni sezonda ekibe katılacaklar.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 26 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.