MediaCat

Grand Prix’leri bu ajanslar kucakladı

Adam&EveDDB, aldığı 4 Grand Prix’i ile bu yıl Cannes Lions’a damgasını vuran ajans oldu.

Grand Prix’leri bu ajanslar kucakladı

61’inci Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl da hafızlara kazınan anlara ve reklam ve pazarlama dünyasına damga vuracak konuşmalara sahne oldu. 97 ülkeden toplam 37 bin 427 işin yarıştığı festivale Türkiye’den 437 iş başvurdu. Festivalde en fazla kategoride Grand Prix kazanan iş toplam 4 Grand Prix ile Adam&EveDDB tarafından Harvey Nichols için yürütülen “Sorry I Spent It On Myself” kampanyası oldu. Adam&EveDDB Yılın Ajansı özel ödülünün de sahibi oldu.

Bu yıl festivale en çok işle katılan ilk üç ülke ise, geçen sene olduğu gibi, sırasıyla ABD, Brezilya ve İngiltere oldu. Bu yılın şaşırtan sonucu ise Film Craft ve Branded Content and Entertainment kategorilerinde jüri tarafından hiçbir başvurunun Grand Prix’ye layık görülmemesi oldu.

İşte Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne damgasını vuran 14 iş:

Sorry I Spent It On Myself

Reklam Ajansı: Adam&EveDDB Londra, İngiltere
Reklamveren: Harvey Nichols
Grand Prix’ler: Film, Integrated, Press ve Promo&Activation Lions

Adam&EveDDB Londra’nın Harvey Nichols için hazırladığı “Sorry I Spent It on Myself” başlıklı Noel kampanyası Cannes Lions 2014’te dört Grand Prix alarak, yılın en fazla büyük ödül kazanan ajansı oldu. Kampanyanın konusu ise şöyle:

Paylaşmanın ve hediyeleşmenin zamanı olan Noel’de ajans, Harvey Nichols için yeni bir ürün serisi hazırladı: “The Sorry, I Spent It on Myself Gift Collection”. Harvey Nichols’ın meşhur ürün ve fiyatlarının aksine bu seri; diş fırçası, bulaşık teli, tuzluk gibi ürünlerden oluşuyordu ve tek basamaklı fiyatlardan satışa sunuldu. Böylelikle Harvey Nichols müşterileri başkaları için daha az harcarken kendileri için daha çok harcayabilecekti.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.