MediaCat

BMW’den Mercedes CEO’suna ters köşe emeklilik tebriği

Markadan Dieter Zetsche’nin emekliliğini fırsata çeviren bir reklam filmi.

BMW’den Mercedes CEO’suna ters köşe emeklilik tebriği

Daimler AG CEO’su Dieter Zetsche, CEO’luk görevini 13 yıl boyunca sürdürmesinin ardından emeklilik kararı almıştı. Daimler AG markalarından Mercedes-Benz’in liderliğini de uzun yıllar boyunca üstlenen Zetsche, 1976’dan bu yana yer aldığı şirketten bugün ayrılırken, şirketle yıllardan bu yana sıkı bir rekabet içerisindeki BMW de bu ayrılığı muazzam bir fırsata çevirdi.

BMW’nin bugün yayınladığı reklam filminde ilk olarak Dieter Zetsche’nin şirketteki son gününü; alkışlar arasında çalışanlarla vedalaşmasını, kartını bırakıp, Mercedes-Benz otomobiliyle evinin yolunu tutuşunu izliyoruz… Bir parça karanlığın ardından da BMW’nin olağanüstü hamlesini.

Markanın sonunda Zetsche’ye rekabete katkılarından ötürü teşekkürlerini sunduğu ve sosyal medyada “Emeklilik geçmişinizi geride bırakıp, geleceğinizi kucaklamaktır” satırlarıyla paylaştığı filmde BMW i8 Roadster’ın tanıtımı yapılıyor.

BMW’nin marka yönetimi ve pazarlamasından sorumlu isim Jens Thiemer’in yakın geçmişte Mercedes CMO’su olarak görev aldığını da ekleyelim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.