MediaCat

MediaCat ve Instagram Türkiye’den yepyeni bir proje

InstaChamp projesi kapsamında MediaCat her ay Instagram’ın en yaratıcı reklamlarını seçecek.

MediaCat ve Instagram Türkiye’den yepyeni bir proje

MediaCat ve Instagram Türkiye işbirliğiyle hayata geçecek InstaChamp, bundan sonra her ay, belirli tarih aralıklarında Instagram üzerinde gerçekleştirilen en yaratıcı reklamları ödüllendirecek.

Türkiye’nin en popüler sosyal medya platformu Instagram, tüketicilerin ilgi alanlarıyla ilgili yenilikleri keşfettiği uygulamaların da başında geliyor. Bu anlamda markalar için de vazgeçilmez hale gelen Instagram’da gerçekleştirilen en yaratıcı reklamların InstaChamp yarışmasıyla ödüllendirecek projenin amacı, nitelikli ve ilham verici Instagram reklamlarını desteklemek ve mecrayı en iyi şekilde kullanan işlerle sektörü motive etmek.

#InstaChamp nasıl bir yarışma?

InstaChamp’e katılım başvuru yoluyla yapılıyor. Bunun için instachamp.mediacat.com adresine girip kolaylıkla kayıt olabilir ve başvuru yapabilirsiniz. InstaChamp’e reklam ajansları, medya ajansları veya reklamverenler başvuru yapabiliyor.

Başvurular Instagram Akış (Feed) ya da Hikâyeler (Stories) reklamları için olabildiği gibi, değerlendirmede esas alınan dört temel kriter bulunuyor: Strateji, Yaratıcılık, Mecraya Uygunluk ve Sonuç.

Değerlendirme nasıl yapılıyor?

InstaChamp’te değerlendirmeyi her ay farklı bir jüri yapıyor. Başvuru esnasında da görülebilecek olan bu isimler, birer MediaCat oluşumu olan ve Türkiye’nin en büyük markalarının ve ajanslarının yöneticileri ve kreatif direktörlerinden oluşan CMO Society ve Creative Society üyeleri arasından seçiliyor. Facebook Türkiye ve EMEA bölgesinden yetkililerin de yer alacağı jüri, belirtilen dört kritere bağlı olarak oylamalarını yapıyor. Bu aşamadan sonra ise sonuçlar her ay MediaCat’te ve mediacat.com’da açıklanıyor.

Neden InstaChamp’e katılmalıyım?

InstaChamp, ânı yakalayan en yaratıcı işlere ev sahipliği yapan Instagram’daki ilham verici çalışmaları desteklemeyi amaçlıyor. Siz de mecradaki yaratıcı katma değeri artırdığına inandığınız, Instagram araçlarını mecranın doğasına uygun ve çarpıcı şekilde kullandığınız ve yarattığınız sonuçlarla sektöre örnek ve ilham kaynağı olacağını düşündüğünüz reklamlarınızla burada yer alabilirsiniz.

InstaChamp’in kazananları her ay bir plaketle ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra reklamlar arasından Instagram başarı kriterlerine göre seçilecek bazı işler, “Instagram for Business” sayfasında bir başarı hikâyesi olarak yer alarak tüm dünyayla paylaşılacak.

Hemen şimdi başvurabilir miyim?

Aynen öyle! InstaChamp’e instachamp.mediacat.com üzerinden, 15 Haziran’a dek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız işler 1 Mayıs – 15 Haziran arasında Instagram’da reklam olarak yayınlanmış olmalı. Kazananların mediacat.com üzerinden duyurulacağı haberde ise bir sonraki başvuru döneminin tarihlerine erişebileceksiniz.
InstaChamp’te görüşmek üzere!

Jüri Üyeleri

 • Alemşah Öztürk (4129Grey / Chief Happines Officer)
 • Arda Erdik (Tribal Worldwide İstanbul / Ajans Başkanı)
 • Arda Öztaşkın (Yapı Kredi / Marka Yönetim Direktörü)
 • Ayşe Aydın (VMLY&R İstanbul / ECD)
 • Barış Sönmez (Yemeksepeti / CMO)
 • Burçak Günsev (Wanda Digital / Yönetici Ortak)
 • Elif Güvenen (Garanti / Kurumsal Marka Yönetimi Ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü)
 • Görkem Yeğin Mert (Facebook Türkiye / Kreatif Stratejist)
 • Irmak Emekdaş (Facebook Türkiye / Sektör Lideri)
 • Ömer Barış Gökpınar (Samsung Türkiye / CMO)
 • Pınar Öney Bilsel (Nestlé Türkiye / İçecekler İş Birimi Genel Müdürü)
 • Çağanur Atay Uçtu (MediaMarkt Türkiye / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.