MediaCat

The Cat Report: En başarılı 11 kampanya

Geçtiğimiz ay yayımladığımız The Cat Report’ta 2021’in en başarılı ajansları, reklamverenleri ve markalarını sunmuştuk. Bu ay ise en başarılı 11 kampanyayla huzurlarınızdayız.

Görünmez Dilekçeler

2021’de Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi kararı başta kadın örgütleri olmak üzere kadınlardan büyük tepki aldı. Sadece 2020 yılında 409 kadın öldürülmüştü. Öldürülen kadınların birçoğu canlarını korumak için defalarca şikâyet dilekçesi vermiş ancak bu dilekçeler her defasında görmezden gelinmişti. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, bu sorunu görünür hâle getirmek istedi.

Koruma talebinde bulunan bir kadının gerçek dilekçesi, Zincirlikuyu’da bir binaya giydirildi. Kadın dilekçesinde “Ölmek İstemiyorum” diyordu. Ajans bunu başlığa taşıdı. Reklam duvardaki yerini alır almaz birkaç saat içinde viral oldu. Ancak aynı hızla duvardan kaldırıldı. Bunun üzerine tepki daha da büyüdü. İnsanlar evlerinin balkonlarına, pencerelerine, bazı belediyeler kendi board’larına bu dilekçeyi astı.

2021’de en kısa sürede en büyük etkileşimi yaratan kampanyalardan biri olan Görünmez Dilekçeler, Türkiye’deki yarışmaların yanı sıra Cannes Lions’tan Altın Aslan’la dönen tek kampanyaydı.

Reklamveren: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.