MediaCat

Okunmuş bir mektubunuz var

WhatsApp, kullanıcılarının veri gizliliğini güvence altına aldığını eğlenceli bir kampanyayla vurguluyor.

Okunmuş bir mektubunuz var

Postacınız size gelen zarfları evinize açık bir şekilde teslim ediyor olsaydı, muhtemelen durumdan şikâyetçi olurdunuz. Peki bu zarfların muhtemelen daha özel bilgiler barındıran dijital versiyonları söz konusu olduğunda neden hassasiyetlerinizi gevşetesiniz?

WhatsApp ve BBDO San Francisco’nun yeni kampanyası Doubt Delivered, uçtan uca şifreleme kullanmayan platformlardan yapılan yazışmaları, postaların zarfları açık vaziyette gönderilmesi ve alınmasına benzetiyor. Bunu sahte bir belgesel aracılığıyla yapan marka-ajans ikilisi, bir postacı tarafından teslim edilen açık zarflar karşısında postaları alan kişilerin tepkilerini yakalıyor.

Kampanya, ABD’de her gün 5,5 milyar şifrelenmemiş metnin gönderildiğini tespit eden kablosuz iletişim endüstrisi birliği CTIA’nın verilerine atıfta bulunurken; WhatsApp’ın 180 ülkedeki 2 milyardan fazla kullanıcısının gönderdiği günde 100 milyardan fazla mesajın uçtan uca şifrelemeyle korunduğunu hatırlatıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.