MediaCat

Turkcell’den Kantar Grubu’na küresel transfer

WPP’ye bağlı grubun 28 ülkedeki ticari faaliyetleri Bahar Uçanlar’a emanet.

Turkcell’den Kantar Grubu’na küresel transfer

WPP‘ye bağlı olarak; Kantar Medya, Kantar Millward Brown ve Kantar TNS şirketleriyle faaliyet gösteren Kantar Grubu, 28 ülkedeki ticari faaliyetlerini yönetmek için Türkiye’den Bahar Uçanlar’ı seçti. Güney Doğu Avrupa Bölgesi, Benelux, İsrail, Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Türkiye’nin aralarında bulunduğu 28 ülkenin baş ticari yöneticisi olarak atanan Bahar Uçanlar daha önce Turkcell Pazarlama İletişimi Direktörü ve Genç Turkcell Direktörü olarak görev alıyordu.

2004 yılında University of Michigan’dan MBA derecesi alan Bahar Uçanlar; ABD’de Bain & Company yönetim danışmanlığı firmasında müdür ve ardından PepsiCo’da pazarlama direktörü ve genel müdür olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Türkiye’ye dönerek kurumsal kariyerine devam etti. Kantar Grup’taki yeni görevinden önce Turkcell Pazarlama İletişimi Direktörü ve Genç Turkcell Direktörü olarak görev alan Uçanlar, ayrıca, Mondelez‘in Türkiye operasyonlarında pazarlama ve stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.

Yeni görevi kapsamında sorumlu olduğu bölgelerin ticari stratejisini belirleyecek ve ülkelerle beraber çalışarak stratejilerin uygulanmasına yardımcı olacak olan Uçanlar, Türkiye’de doğarak dünyaya açılan şirketlerin küreselleşme süreçlerine de destek olacak.

“Kantar Grubu olarak Türkiye en öncelikli ülkelerimizden biri”

Atamayla ilgili konuşan WPP Türkiye Ülke Müdürü Demet İkiler “Dünyanın en büyük iletişim grubunun üyesi olmanın sağladığı tüm avantajları kullanıyoruz. Kantar, tüm grubun kalbinde çok önemli bir noktada. İşimizin gittikçe daha da veri odaklı olduğu bu dönemde Kantar uzmanlığının süreçlere katacağı değerin Bahar Uçanlar’ın varlığı ile daha da büyüyeceğine inanıyorum” açıklamasında bulunurken Kantar Bölge CEO’su Sebastien Janini şu sözleri söyledi:

“Kantar Grubu olarak 2017 yılında büyüme planlarımızda Türkiye en büyük fırsatlardan ve en öncelikli ülkelerimizden biri. Türkiye’yi sadece 80 milyonluk nüfusuyla büyüyen, dijital altyapısıyla dünyada öncülük eden, dinamik bir ülke olarak görmüyoruz. Türkiye ayrıca hızla globalleşen, birçok ülkeyle ticari ilişkilerini artıran bir ülke. Çevresindeki diğer ülkelerdeki grup şirketlerimizi de yükseltecek, oradaki faaliyetlerimizi destekleyip Kantar First vizyonumuz doğrultusunda entegre edebilecek nitelikte deneyimli yöneticiler yetiştirmiş olması da güven verici. Bahar Uçanlar’ı da bu amaçla bölgesel ‘Chief Commercial Officer’ olarak atadık.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.