MediaCat

Keşfedilecek en güzel gezegen: Dünya

Rus havayolları firması S7 Airlines yeni kampanyasında yaşadığımız gezegeni keşfe çıkıyor.

Keşfedilecek en güzel gezegen: Dünya

Evren, insanlık için en büyük gizemleri ve çoğu zaman yeni umutları barındıran bir bilinmez. Bazen yalnızlığımızı alacak farklı türler, çoğu zaman ise kaynaklarını ve ömrünü hızla tükettiğimiz Dünya’ya yakışır bir alternatif bulmak umuduyla durmaksızın yeni gezegenler, yeni yaşam alanları keşfetme çabasındayız. Gözümüzü bu denli uzağa dikmişken, içinde yaşadığımız gezegeni tamamen keşfetmeyi başarabildik mi gerçekten?

Rus havayolları firması S7 Airlines’a ve markanın reklam ajansı W+K Amsterdam’a göre, hayır. The Best Planet (En İyi Gezegen) kampanyası kapsamında bir interaktif reklam fikri kurgulayan ikili, farklı gezegenlerin keşfi için kullanılan bir keşif aracı (rover) ile katılımcıları, Dünya’nın kendilerine sunduğu güzellikleri keşfetmeleri için ufak bir tura çıkardı.

Kendilerinden 5 bin kilometre uzaklıktaki keşif aracını kol hareketleriyle kontrol eden katılımcılar arasından S7 Airlines’ın belirttiği sürede dünyanın farklı kültürlerinden ve ülkelerinden üç nesneyi bulmayı başaranlar firmanın uçuş güzergahında bulunan ülkelerden istedikleri bir tanesine bedava uçak bileti kazandılar.

“Earth7 keşif aracını insanların yolculuk yapmadan yolculuk yapmalarını sağlamak için inşa ettik. Keşif araçları genellikle uzaktaki gezegenleri keşfetmek için kullanılır ancak çoğu Rus henüz kendi gezegenini keşfetmiş değil” diyor W+K Amsterdam Kreatif Direktörü Evgeny Primachenko: “Bu interaktif deneyim aracılığıyla insanlara dünyayı kendi kendilerine keşfetmeleri için ilham vermek ve dışarıda keşfedilmeyi bekleyen güzel bir gezegen olduğunu herkese hatırlatmak istedik.”

“Dünya, içinde -gerek doğa tarafından gerek insan eliyle yaratılmış- pek çok ilginç ve güzel şey barındırıyor” diye ekliyor S7 Grubu Genel Direktör Vekili Tatiana Fileva: “Bunu herkese hatırlatmak ve katılımcıların tanıdık şeyleri taze bir bakış açısıyla görmelerine olanak sağlamak amacıyla keşif aracımızı gezegenimizin gizli köşelerini keşfetmek için kullandık.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.