MediaCat

Facebook ve Instagram’da beğeni sayısı gizlenebilecek

Kullanıcılar yeni özellik sayesinde gönderilerdeki beğeni sayısını gizleyebilecek.

Facebook ve Instagram’da beğeni sayısı gizlenebilecek

Facebook, kullanıcıların Facebook ve Instagram paylaşımlarındaki beğeni sayısını gizleyebilmelerini sağlayacak yeni özelliğini devreye alacağını duyurdu. Erken deneme süreci 2019’a uzanan ancak pandemi nedeniyle gecikme yaşanan seçenek bu hafta itibarıyla kullanıma açılacak.

Instagram’da yeni dönemin başlamasıyla birlikte hem içerik üreticileri hem de kullanıcılar, gönderilerin görüntülenme ve beğeni sayılarını gizleyebilecek. Böylece, söz konusu seçeneği tercih edenler ana akışta yer alan gönderilerin beğeni ve görüntülenme sayılarıyla karşılaşmayacak, kendi paylaşımlarına dair sayıları diğer kullanıcıların görebilmelerini de engelleyebilecek. Benzer seçenekler Facebook kullanıcıları için de geçerli olacak.

Beğeni sayısını gizleme seçeneği sunulmasına yönelik karar, kullanıcıların sosyal medya platformlarında karşılaştıkları baskıyı azaltma kapsamında alındı. Zira paylaşımlarının yeterli miktarda beğeni alamadığını düşünen kullanıcılar kaygı ve mahcubiyet hissedebiliyor. Özellikle de gençler yeterli miktarda beğeni almadığını düşündükleri paylaşımları kaldırma yoluna gidebiliyor. Beğeniden arındırılmış, “güvenli” mecralarda, popülerlik elde etme kaygısı olmaksızın etkileşimde bulunmaya yönelik artan talep de mevcut.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.