Getir’den Güney Avrupa hamlesi

Getir, İspanyol hızlı market teslimat uygulaması BLOK’u satın aldı.

01.07.2021 - 12:44 | MediaCat

Getir'den Güney Avrupa hamlesi

Bu yıl Londra, Amsterdam, Berlin ve Paris’te hizmet vermeye başlayan Getir, ilk şirket satınalmasını Güney Avrupa pazarında faaliyet gösteren hızlı market teslimat uygulaması BLOK’un tamamını satın alarak gerçekleştirdi. BLOK’un Barselona, Madrid ve Milano’da sürmekte olan hizmeti artık Getir adıyla devam edecek.

Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan dördüncü yatırım turunda aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte 7,5 milyar dolar değerlemeyi aşan Getir, yakın zamanda Roma ve Lizbon operasyonlarını da Getir markasıyla kullanıma açmaya hazırlanıyor.

“Öncüsü olduğumuz sektörün büyümesi ve güçlenmesi için yeni işbirliklerini değerlendirmeye gayret ediyoruz. Sektöre giriş yaptıktan sonra kısa zamanda büyük başarılar elde eden, aynı zamanda kültürel uyumumuzun da tam olduğuna inandığımız BLOK uygulamasını bünyemize kattık. Londra, Amsterdam, Paris ve Berlin’den sonra şimdi de Barselona, Madrid ve Milano sokaklarını Getir moruyla renklendireceğiz” diyen Getir Kurucusu Nazım Salur, BLOK’un yereldeki başarısı sayesinde bölgedeki en iyi hizmeti veren şirket olacaklarına inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.