MediaCat

‘Nesnelerin interneti iki ucu keskin bıçak’

Glen Gilmore’la nesnelerin interneti ve içerik pazarlama üzerine.

‘Nesnelerin interneti iki ucu keskin bıçak’

Bu yıl 10’uncu kez gerçekleşecek olan Digital Age Summit için geri sayım başladı. Next 10 temasıyla önümüzdeki 10 yıla dair bir projeksiyon sunacak etkinlik dört alt başlıkta gerçekleşecek. “Marketing & Business Technologies”, “Media & Content”, “Data & New Business” ve “Smart Cities & Life”.

11-12 Mayıs’taki Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek DAS 2016’nın konuşmacılarından biri de Dijital Pazarlama Stratejisti Glen Gilmore. Digital Age dergisinin Mart sayısına konuşan Gilmore’a kulak verelim.

İçerik pazarlamadaki en yeni eğilimler neler?

Başarılı içerik pazarlama aslında tüketicilerle, onların olmak istedikleri yer ve zamanda bağlantı kurmakla ilgili ve bu sürekli evrime uğrayan bir süreç. Şu anda canlı yayın uygulamaları heyecan uyandırıyor ama Google, Facebook ve Apple gibi büyük teknoloji firmaları sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik cihazlarını daha da ucuz hale getirdikçe, bu teknolojilerin içerik pazarlamada nasıl bir çığır açabileceğini hep birlikte göreceğiz.

İçerik pazarlama teknolojinin evrimindeki hıza ayak uydurmak zorunda. Günümüzde hemen her cihaz internete bağlı olabildiği için bu da, her şeyin potansiyel bir içerik pazarlama platformu olduğu anlamına geliyor.

Sosyal medyada ortaya çıkan krizleri çözümlemenin yöntemleri nelerdir?

Burada önemli olan yangına çıktığı yerde müdahale etmek. Yangın sosyal medyada ise dinlemeniz ve iletişim halinde olmanız şart. Şeffaflık ve hızlı davranma kriz iletişiminin temel kavramları ve sosyal medyada da aynı durum geçerli. Sosyal medyayla ilgili en muhteşem şey, sorun büyümeden müdahale fırsatına sahip olmanız.

Ayrıca sosyal medyada iyi bir dinleyici olur ve etkileşim kurabilirseniz, bu şekilde oluşturduğunuz toplulukla sosyal medyada bir kriz çıktığında bu topluluğun size yardımı bile dokunabilir.

IoT’nin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nesnelerin interneti (IoT) aslında tam yanı başımızda. IoT hayatlarımızı daha sağlıklı, güvenli ve verimli hale getirmede müthiş bir potansiyele sahip. IoT’yi iki ucu keskin bir bıçak olarak görmek de mümkün. Herkesin ve her şeyin internete bağlı olması kitlesel çığır açılmasına neden olabilecek bir gelişme. Bununla birlikte herkesin ve her şeyin birlikte, internete bağlanma yarışında siber güvenliği ihmal etmesi dikkat çekici bir diğer nokta.

Glen Gilmore’u Digital Age Summit’te dinleyecek katılımcıları neler bekliyor?

Digital Age Summit’teki sunumumda öncelikle sosyal medya pazarlamasında evrime uğrayan eğilimler hakkında konuşacağım. Bununla birlikte yeni ortaya çıkan teknolojiler ve nesnelerin interneti de üzerinde duracağım diğer konular olacak. Yanı sıra, sosyal medya ve yeni teknolojilerin geleneksel medyayla pazarlamayı nasıl dönüştürdüğüne ilişkin görüşlerimi de aktaracağım. Öte yandan, bu gelişmelerin girişimci, her büyüklükte işletme ve elbette müşterilere yönelik barındırdığı potansiyele ilişkin bilgi vereceğim.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.