MediaCat

Effie Türkiye 2024’te ödüller sahiplerine kavuştu

16. Effie Türkiye Ödülleri dün akşam Divan Kuruçeşme’de gerçekleşen törenle sahiplerine takdim edildi.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide işbirliğiyle bu yıl 16’ncı kez düzenlediği Effie Türkiye‘de ödüller sahiplerini buldu.

En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie Türkiye’ye bu yıl 188’i sektörel, 149’u özel olmak üzere toplam 45 kategoride başvuru kabul edildi. Toplam 72 ödülün dağıtıldığı organizasyonda en yüksek başvuru alan kategoriler Atıştırmalıklar, Çoklu Perakende ve Pazar Yeri, Ev Temizlik ve Bakım Ürünleri oldu.

Reklamcılar Derneği Başkanı Burcu Özdemir, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Effie Ödülleri’nin önemine vurgu yaparak, “Mesleğimizin temelinde etkili ve yaratıcı işler yapmak yatıyor. Effie, bu kültürün Türkiye’deki en büyük savunucusu ve değerlendiricisi. Burada toplanmamızın sebebi, yaptığımız işlerin yaratıcılıkla nasıl ölçülebildiğini, geniş hedef kitlelere nasıl yayıldığını ve dünyaya sesimizi nasıl duyurabildiğimizi kanıtlayan bu değerli ödülleri kutlamak. Effie’nin varlığı hepimize büyük değerler katıyor, iyi ki var” dedi.

Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura ise, “Her yıl, Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ödülü veriyorum ancak bu yıl çok üzgünüm. Çünkü bu kategoride hem başvuru çok azdı hem de maalesef ödüle layık iş bulunmuyor. Altı yıldır sürdürdüğümüz Effie Ödüllü ve Finalist TV Reklamlarının Eşitlik Karnesi Araştırmamıza göre, geçen yıl eşitlik adına sonuçlar iyi olmakla birlikte gelişmenin yavaşladığını görüyoruz. Takip ettiğimiz belli başlı parametrelerin yanında, iki yıldır ana karakter kullanımında yaş, beden ölçüsü ve engellilik durumuna da bakıyoruz. Burada ne yazık ki, özellikle 50 yaş üstü ve büyük beden konusunda ayrımcılığın arttığını gözlemledik. Bütün markaları ve ajansları bu konuda daha özenli olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Effie Türkiye 2024 kazananlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.