MediaCat

Deprem bölgesine operatörlerden iletişim desteği

Türk Telekom, Avea, Turkcell ve Vodafone Van’da gerçekleşen depremin ardından bölgeye iletişim desteği sağlıyor.

Deprem bölgesine operatörlerden iletişim desteği

Türk Telekom, Avea ve Vodafone Van’da gerçekleşen depremin ardından bölgeye iletişim desteği sağlıyor.

Türk Telekom müşterilerinin dün ve bugün yaptığı aramalardan ücret almayacağını açıkladı. Ayrıca ankesörlü telefonlardan şehir içi ve şehirlerarası aramaların, telefon kartı kullanılmadan, ücretsiz olarak yapılabileceğini belirtti.

Avea da Van’da Acil Müdahale Ekipleri oluşturdu. Bölgede yaşanan hatlardaki yoğunluk Trabzon, Erzurum, Adana ve Konya’dan mobil istasyon ve ek ekip yönlendirmesiyle azaltılıyor. Firma, Bölgedeki tüm abonelere acil durumlar için 112 ve 155’i aramaları yönünde mesajlar iletirken telefon hatlarına ücretsiz ek dakika ve SMS yüklüyor.

Fatura ödenmemesinden dolayı daha önce kullanıma kapatılmış olan hatları ücretsiz olarak kullanıma açmak için çalışmalarını sürdüren firma önümüzdeki dönemde bölgede hizmet alan abonelerin fatura ödemelerine ilişkin herhangi bir kapanma yaşanmaması amacı ile de gerekli işlemlere başladı.

Vodafone Türkiye ise, Van’da meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sırasında iletişimin kesintisiz devam etmesi için önlemler aldı. Vodafone, ilk etapta bölgede 2 kriz masası oluşturdu ve bölgeye 11 tane mobil istasyon yönlendirdi. Ayrıca acil olarak bölgeye tam donanımlı 70 kişiden oluşan 35 tane teknik ekip gönderildi. 

Turkcell de Van’da yaşanan felakete kayıtsız kalmadı ve ön ödemeli depremzedelerin hatlarına acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri 100 dakika ve 100 kısa mesaj yükledi. 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.