P&G Türkiye’de görev değişimi

2004'ten beri Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam eden Saffet Karpat emekliye ayrıldı.

06.03.2013 - 14:20 | Ali Kuru

P&G Türkiye'de görev değişimi

1983 yılında P&G’de başladığı çalışma hayatına 2004’ten beri Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam eden Saffet Karpat emekliye ayrıldı. Karpat görevini, P&G’de 22 yıldır çalışan Tankut Turnaoğlu’na teslim etti.

Düzenlenen devir teslim toplantısında P&G’de geçirdiği 29 yılın ardından emekliye ayrıldığını açıklayan Saffet Karpat, görevini yine P&G içinden yetişmiş çok yetenekli bir isme bıraktığı için gurur duyduğunu, P&G’nin dünyadaki yetenekli insanları daha üniversiteden mezun olur olmaz işe aldığını ve “lider” olmak üzere yetiştirdiğini dile getirdi ve “işte bu liderlerden birisi de Tankut Turnaoğlu’dur” dedi.

P&G Türkiye yeni CEO'su Tankut TurnaoğluTürkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan’dan da sorumlu olacak olan Turnaoğlu ise hedeflerini, “P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak iki temel hedefim var. Birincisi, P&G markalarını rekabet ettiğimiz kategorilerde liderliğe taşımak. İkinci hedefim ise P&G Türkiye’deki yöneticileri küresel anlamda daha başarılı seviyelere yükseltmek. Daha önce çalıştığım ülkelerde ve görevlerde, bağlı olduğum kategorileri ekiplerimle beraber yukarılara taşıma konusunda önemli işlere imza attık, bundan sonra da aynı rotayı takip edeceğim.” sözleriyle ifade etti.

Yeni markalar gelebilir

P&G markalarını en sevilen markalar arasına sokacaklarını belirten Turnaoğlu, firmanın dünyada 37, Türkiye’de ise 22 kategoride faaliyette olduğunu ve ülkemizde pazarın potansiyel taşıdığını belirterek, pazarı yeni markalarla tanıştıracaklarının sinyallerini verdi.

Sütaş net değil

Saffet Karpat ise Sütaş’ın başına geçeceğine dair söylentilerle ilgili sorulara, P&G’ye ayrılık kararını iki yıl önce bildirdiğini söyledi ve “Arkadaşım ve Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’ın ricasıyla 9 ay önce Sütaş’ın yönetim kuruluna bağımsız üye olarak katıldım. Aynı zamanda Londra’da Genensis isimli bir firmanın da yönetim kurulundayım. İstihbaratınıza saygı duyuyorum ama Sütaş’ın CEO’luğu meselesini konfirme etmedim.” diyerek yanıt verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.