MediaCat

Dansçıları yurtdışı eğitim imkânıyla destekleyen proje

URBAN Care, Young Talent Platformu’nun ilk yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle Dansta Fırsat Eşitliği projesini başlattı.

10’uncu yılında gençlerle arasındaki bağı güçlendirmek ve onlara hayalleri yolunda eşlik etmek amacıyla URBAN Care Young Talent Platformu’nu hayata geçiren URBAN Care, platformun ilk yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle “Dansta Fırsat Eşitliği” projesini başlattı.

Her yıl farklı bir sanat, spor ya da benzer alanlarda gençlerin hayallerine destek amacıyla burs olanağının sağlanacağı projenin ilk yılında çağdaş-modern dans, bale ve sokak dansı olmak üzere üç kategoride kariyer yapmak isteyen profesyonel ve amatör dansçılara yurtdışı eğitim fırsatı sunulacak.

Platformun ilk yılında dansın seçilmesinde geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Bağlarımızla Güçlüyüz” kampanyası için özel bir dans koreografisi hazırlayan Ekin Bernay ve ekibi ilham kaynağı oldu. URBAN Care Bond Plex Onarıcı Bakım serisinin etiketleri de URBAN Care Young Talent’in etkisiyle sanatçı Gökçe İrten’in dans eden kadın figürleriyle yenilendi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

URBAN Care (@urbancaretr)’in paylaştığı bir gönderi

Türkiye’de dans kültürünün yaygınlaştırılmasına da katkı sunması hedeflenen proje kapsamında destekten yararlanmak isteyen dansçılar, başvurularını urbancaretalent.com adresinden gerçekleştirebilecek. Çağdaş-modern ve sokak dansı kategorilerinde 18-28, bale kategorisinde ise 16-20 yaş arasındaki dansçılar platforma başvurabilecek. Ön eleme sonrası final değerlendirmesi fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Elemeler sonrasında dansçılar, Avrupa’nın önde gelen okullarında 2024 yaz döneminde ulaşım, eğitim, konaklama ve sosyal hayatın da dahil olduğu bir dans eğitim hakkı kazanacak.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

URBAN Care (@urbancaretr)’in paylaştığı bir gönderi

Gençler arasından potansiyel dansçıları ortaya çıkarma, onlara fırsat tanıma ve dünyaya açılma yolculuklarına eşlik etme hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Selen Kozmetik CEO’su Selen Yorgun Tavit, Anadolu’nun farklı köşelerinde ve özellikle afet bölgesinde yer alan TOG Destek Merkezleri’nde gönüllü olarak URBAN Care Dans Atölyeleri gerçekleştirmeyi hayal ettiklerini de sözlerine ekledi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, URBAN Care ile başlattıkları projeyle güzel sanatların dans bölümünde okuyan gençlere hem burs desteği sağladıklarını hem onların yurtdışı eğitim hayallerine ortak olduklarını, aynı zamanda dansta fırsat eşitliğine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Özel sektörden dans alanına ilk defa bu kadar kapsamlı ve cömert bir desteğin verildiğini gördüğünü belirten URBAN Care Young Talent Platformu Seçici Kurul Başkanı Beyhan Murphy ise “Doğru kapasitede gençler bulunursa uzun vadede geri dönüşü çok verimli olabilir. Kaliteli bir eğitim imkânı hem sahne üstünde hem de sahne gerisinde nitelikli ve sağlıklı kadrolara ulaşmamızı sağlar. O yüzden bu projenin değeri benim için iki misli artıyor” yorumunda bulundu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.