MediaCat

D&AD Ödülleri 2021’de önemli tarihler belli oldu

D&AD Ödülleri 2021 için son başvuru tarihi 17 Mart.

D&AD Ödülleri 2021’de önemli tarihler belli oldu

Dünyanın en zorlu yaratıcılık yarışmaları arasında gösterilen D&AD Ödülleri’nin 2021 programı ve yeni eklenen kategorileri belli oldu.

Bugün itibarıyla başvuruları kabul etmeye başlayan D&AD Ödülleri 2021’de, mevcut ekonomik koşullar ve yaratıcı endüstride eşitlik ve erişilebilirliğin sağlanması gözetilerek planlanan başvuru sürecinde 13 Ocak tarihine kadar iletilen başvurularda yüzde 40 indirim sunulacak. 13 Ocak tarihinin ardından 17 Şubat tarihine kadarki başvurularda yüzde 20 indirim uygulanacak ve başvuru süreci 17 Mart itibarıyla sonlanacak. Freelance çalışanlar ve küçük işletmeler de başvurularında yüzde 25 indirimden faydalanacak.

Jüri üyelerinin Ocak 2021’de duyurulacağı D&AD Ödülleri 2021’de jüri değerlendirmeleri Nisan ve Mayıs 2021’de hem fiziki hem online ortamda gerçekleşecek. Organizasyonda farklı kategorilerin kısa listeleri 18 ve 24 Mayıs 2021’de açıklanacak.

D&AD Festival önümüzdeki yıl 25 – 28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ödül alan işler, 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde online düzenlenecek törenle dağıtılacak.

D&AD Ödülleri 2021’deki yenilikler

Writing for Design ve Writing for Advertising’in iki ayrı kategoriye dönüşeceği D&AD Ödülleri 2021’de, daha önceki yıllarda Typography kategorisinde yer alan Type Design da ayrı bir kategori olarak değerlendirilecek. D&AD Ödülleri 2021’e E-Commerce ve Gaming kategorileri de eklenecek.

Next Photographer da 2021 ile birlikte organizasyona tekrar dönüyor. Sektörde üç yıldan kısa süreli tecrübesi bulunan yeni yeteneklere açık olan Next Photographer’ın kazananları D&AD Next Pencil kapsamında eğitim ve mentorluk kazanma şansı yakalayacak.

Organizasyonda yaratıcılığın yüksek bütçeler gerektirmediğini göstermek adına Film, Branding, Direction, Visual Effects, Animation, Photography, Entertainment, PR, Spatial Design ve Music Videos  disiplinlerinde düşük bütçeli alt kategoriler yer alacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.