Coke Zero artık Coca-Cola Zero Sugar

Coca-Cola, şekersiz ürününün marka kimliğini ve tadını tazeliyor.

27.07.2017 - 10:15 | Arzu Nilay Kocasu

Coke Zero artık Coca-Cola Zero Sugar

Geçtiğimiz yıl Pepsi Max markasını Pepsi Zero Sugar adıyla yeniden piyasaya süren ve yenilenen ürününü Super Bowl’da tanıtan Pepsi’nin ardından, Coca-Cola da, şekersiz kolası Coke Zero’nun adını Coca-Cola Zero Sugar olarak değiştiriyor.

Ambalaj tasarımı ve isminin dışında Coke Zero’ya kıyasla radikal bir değişiklik sunmayacağı söylenen Coca-Cola Zero Sugar’ın içindekiler ise, aspartam dahil olmak üzere, büyük ölçüde aynı kalacak. Coca-Cola Zero Sugar’ın yeni ambalajının “geliştirilmiş yeni lezzet”e vurgu yaptığını belirten bir Coca-Cola temsilcisi ürünün içeriğindeki değişiklikleri şöyle açıklıyor: “Coke Zero’ya gerçek Coca-Cola tadını veren çeşnileri daha etkili bir şekilde harmanladık.”

Öte yandan, ürünün tadında büyük bir değişikliğe gidilmemesinden hareketle ve şekerin itibarının bilhassa son dönemde ne kadar düştüğü göz önüne alındığında, isim değişikliğini Coke Zero’da sıfır “şeker” olmasını vurgulayan bir pazarlama hamlesi olarak okumak okumak mümkün.

Coke Zero artık Coca-Cola Zero Sugar
Coca-Cola ağustos ayında pazara sürülecek Coca-Cola Zero Sugar için eylül – aralık aylarında tüm mecraları kapsayan geniş bir kampanya hazırlığında. Coca-Cola Kuzey Amerika Kıdemli Pazarlama Başkan Yardımcısı Stuart Kronauge kampanyanın “2005 yılında pazara sürüldüğünden beri marka için yaptıkları en büyük yatırım” olduğunu söylüyor.

Değişimin “Coke Zero’nun güçlü, büyüyen bir marka olduğu bir dönemde geldiğini” belirten Kronauge’ın blogunda belirttiğine göre Coke Zero 2016 yılında satışlarında yüzde 3,5’lik bir büyüme göstermeyi başarmış: “Bunun, markayı desteklemek ve daha fazla Coca-Cola hayranını sıfır şekerli bu harika içeceği tatmak için cesaretlendirmek için bir fırsat olduğunu gördük.”

Kaynak: Ad Age, Coca-colacompany.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.