MediaCat

Eşya yeniden doğuyor

Upcycling sergisi Brand Week Istanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Eşya yeniden doğuyor

3-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük marka ve pazarlama etkinliği Brand Week Istanbul, aralarında Sir John Hegarty, David Aaker, Martha Stewart ve Jason Silva gibi isimlerin yer aldığı dünyaca ünlü konuşmacılarının yanı sıra sergiler, yarışmalar, gösterimler ve workshop’larıyla sektörün gündemini belirlemeye hazır.

Upcycling sergisi Brand Week Istanbul'da ziyaretçilerini bekliyor.

Bu yıl Brands&Trends temasıyla konuklarını ağırlayacak olan etkinlik 4, 5, 6 ve 7 Kasım tarihlerinde gün boyunca ziyaretçiye açık olacak Upcycling Sergisi ile konuklarını geri dönüşüm üzerine yeniden ve inovatif biçimde düşünmeye davet edecek.

Paletten sehpa, bavuldan oturak…

Upcycling sergisi Brand Week Istanbul'da ziyaretçilerini bekliyor.Kullanılmayan mezuralardan doğaçlama kemerler, tüketilmiş içecek kutularından kesilmiş aksesuarlar, portmantoda yer açmak için çok yakında çöpü boylayacak deri monttan dikilen çanta (hep aynı çantayı kullanacak değilsiniz ya; bir tane de açma halkalarından örülmüş çanta), tiftiği çıkmış kazaktan türetilmiş kırlent kılıfı, boş şişelerden bir araya getirilen avize, kaşıklardan askı, fıçıdan konsol, bavuldan oturak, paletten sehpalar, masalar, sandalyeler, divanlar, raf üniteleri… Eşyanın biyografisini hayal gücünün mürekkebiyle yeniden yazan bu uygulamalar son dönemde birçok gelişmiş sanayi toplumunda tomurcuklanan upcycling pratiğinin örnekleri arasında yer alıyor. “Artık”, “atık” hatta “çöp” kelimelerine yüklediğimiz anlamların sorgulanmasını amaçlayan tabiatı itibarıyla provokatif Upcycling Sergisi, Brand Week Istanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Yaratıcılığınızı gösterin, kazanın!

Siz de evinizde bulunan upcycling örneklerini bizimle paylaşarak Brand Week Istanbul’a katılım hakkı elde edebilir, Moda Tasarımcısı Bahar Korçan‘ın küratörlüğünde hayat bulacak Upcycling Sergisini gezebilirsiniz.

#BrandWeek2014 ve #upcycling hashtag’leri ile yapılan paylaşımlar arasından seçeceğimiz en yaratıcı üç örneğin sahibi birer davetiye kazanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.