Dave Schiff Brand Week Istanbul’da!

CP+B'nin efsanevi kreatifi Dave Schiff'i Brand Week Istanbul öncesi daha yakından tanıyın.

26.10.2014 - 11:58 | Tuğba Özögretmen

Dave Schiff Brand Week Istanbul'da!

Bu yıl 3-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Brand Week Istanbul konuşmacılarından Dave Schiff‘in hikâyesi, Advertising Age’in birkaç ay önce “Crispin, Porter & Bogusky son on yılın efsane ajansıydı. Büyük ihtimalle başka bir ajans için böyle bir unvan kullanılmayacak. Çünkü kimsenin hikâyesi onlarınkine benzemiyor” sözleriyle anlattığı efsanevi ajans Crispin Porter & Bogusy ile başlıyor. Dönemin en cesur, hatta bazı müşteriler için “intihar” anlamına gelebilecek risk dolu işlere imza atan kreatiflerden biriydi Schiff. Bu yolculukta kendisine eşlik eden bir numaralı isim tabii ki, başarı merdivenlerini ekibi ile birlikte tırmanan Alex Bogusky olmuştu.

Schiif 2012 yılından bu yana, CP+B‘deki çalışma arkadaşları Scott Prindle ve John Kieselhorst ile birlikte oldukça sıra dışı bir misyonla hareket eden Made Movement ajansının başına yer alıyor. Ajans ortağı ve yaratıcı grup başkanı olarak görev alan Schiif’in, Made‘i üzerine inşa ettiği misyon, “Made in America” etiketli markalara hizmet vermek. Yani yalnızca Amerika’da üretim yapan markalara, küresel rekabette güç katmak ve daha fazla istihdam sağlamak. Bu haliyle Made, misyon temelli pazarlama denince akla ilk gelen ajans olma özelliği taşıyor. Ajansın bu duruşunu milliyetçi olarak değerlendirenlere karşı Schiff cevabını, tamamını MediaCat’in Kasım sayısıyla birlikte yayınlanacak Brand Week Istanbul özel sayısında okuyabileceğiniz röportajında, “Reklamlarımızda Amerikan bayrağı sallamıyor ya da -stratejik olarak anlam ifade etmediği sürece- ürünün ABD’de üretildiğini söylemiyoruz… Sektörü dönüştürdüğümüzü söyleyemem. Bu çok iddialı olur ama dikkate değer tek bir şey yaptıysak eğer; bunun reklamcılıkta başarılı olmak için tabiri caizse tetikçi gibi çalışmak gerekmediğini göstermek olduğunu düşünüyorum” diyerek anlatıyor.

Schiff’in uzun yıllar parçası olduğu CP+B’nin en akılda kalan çalışmalarından bazıları

Subservient Chicken, Burger King:

Wake Up With The King, Burger King:

Playboy Polybag, Mini Cooper:

Playboy Polybag, Mini Cooper

The Truth-Sigara Karşıtı kampanya:

Made Movement’ın öne çıkan kampanyalarından bazıları şöyle:

Whooee, Church’s Chicken:

The Climate Reality Project, Made’in Al Gore’a destek verdiği bir proje:

The Climate Reality Project’in internet sitesini ziyaret etmek için tıklayın:

The Climate Reality Project, Dave Schiff

Cake Attack, Seventh Generation:

Çin menşeli bozuk köpek mamalarının Amerikan köpekleri üzerindeki etkisini konu alan “Lost Dogs” isimli bir kısa belgesel:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.