MediaCat

Siz kime yaratıcı dersiniz?

Yaratıcılar dünyası çeşitliliğiyle fazlasıyla büyük olsa da, Brand Week Istanbul’da seçkin bir temsilci grubunu ağırlamaya hazırlanıyor. Yaratıcılık ilhamını bireysel üslubuyla harmanlamak isteyen herkes 8 Kasım’da BWI’daki yerini ayırtmalı.

Siz kime yaratıcı dersiniz?

Kimdir yaratıcı? Genç kadınları minyon cici kız imajlarından çıkarıp sokakla tanıştıran Yves Saint Laurent mi? Müziğin asker notalarını melodi birliklerinden özgürleştiren Arnold Schoenberg mi? Yoksa piramitleri altı milenyum sonrasına bile ulaştırarak mimariyi ölümsüzlükle birleştiren Mısırlılar mı? Ama dahası da var…

Hikâyesini bir fareyle başlatan Walt Disney, söz öbeklerini semantik referanslarından ayıran Samuel Beckett ya da insan bedeninin katı mühendisliğini balenin zarif örtüsüyle gizlemeyi başarabilen Sovyet asıllı dansçı Mikhail Baryshnikov daha mı az yaratıcıdır? Ama dahası da var…

Sizler, Boğaz’ın akıntılarını ve rüzgarlarını en deneyimli balıkçılar kadar sezebilen, denize Üsküdar’dan atlayıp Beykoz’a kadar süzülebilen, yüzme bilmediği halde yüzeyde kalabilen kenar mahalle çocuklarının yaratıcılığını sorgular mısınız? Ortadoğu’nun sözlü geleneklerini yalnızca hakikatlerle değil kurgusal, sahte detaylarla da aktaran masalcı büyükanneleri yaratıcı bulmaz mısınız? Mahallenin bilge delisi, bir metrekarelik balkonuna botanik bahçesi kurabilen kapı komşunuz, bir yoğurt kabını sonsuza dek farklı kimliklerde geri dönüştüren ev kadını hiç mi yaratıcı değildir?

Evet, şüphesiz hepsi de yaratıcıdır. Çünkü dünya üzerinde ne kadar insan varsa, o kadar üslup, perspektif ve düşünüş var. Hiçbir ortak noktası olmayanların oluşturdukları bir ortaklık kümesi yaratıcılık. Kendini sonsuza dek yeniden üretebilecek, hep yeni bireyler kabul edecek, katlanarak zenginleşecek devasa bir küme…

Dünden bugüne Brand Week Istanbul

Yaratıcılığın efsaneleri

Brand Week Istanbul, bu yıl çok daha büyük bir etkinlik alanına, Zorlu PSM’ye taşınmış olsa da, ne yazık ki yaratıcı dünyanın tüm bireylerini ağırlayamıyor. Ancak bu zengin evrenin en güncel icracılarını bir araya getiriyor. 8 Kasım günü, yaratıcılığı tüm yönleriyle yücelteceğimiz, gündelik hayattan ekonomiye, popüler kültürden reklam ve markalar dünyasına, girişimcilikten araştırmacılığa kadar her disiplinden alacağımız ilhamla kendi yaratıcılığımız üzerine düşünmeye başlayacağımız bir gün geçireceğiz. Bu günün adı Legends of Creativity.

Temsilciler meclisi

Yaratıcılar dünyasını temsilen Brand Week Istanbul’da bizlerle buluşacak isimler arasında Ken Segall bulunuyor; yani modern Apple’ı yaratan, kreatif dümeni Steve Jobs’la paylaşan efsane kreatif direktör. Facebook Küresel Kurumsal Pazarlama Başkan Yardımcısı Sarah Personette de aramıza katılacak. DAVID Kurucu Ortağı ve Kreatif Başkanı Anselmo Ramos’la Latin Amerika’daki yaratıcılık manifestolarının üzerinden geçecek, reklam kariyerine birden çok hayat, ödül ve değişim hikâyesi sığdırabilmiş Dave Trott’la tarihin yönünü belirlemeye çalışacağız.

Dünyanın en genç CEO’su Jenk Oz’la geleceği görecek, Y&R İstanbul Stratejik Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bediz Eker’le Ortadoğu’ya yönelik bir başka bilinmeyeni çözeceğiz. Qualtrics, (CX) Müşteri Deneyimi Direktörü Luke Williams’la Müşteri Deneyimi seminerine, Satış ve Liderlik Mentoru Jeb Blount’la Satış seminerine katılacağız. Cem Yılmaz, Serder Erener, Nevzat Sayın, Saffet Emre Tonguç ve daha birçok yerli ve yabancı isim, yaratıcılığa dair bir başka yüzüyle tanıştıracak bizleri.

Temsilciler meclisi sizin yaratıcılığınıza da ihtiyaç duyuyor, 8 Kasım’da burada olmayı unutmayın!

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.