MediaCat

BKM Express 5’inci yılını kutluyor

BKM Express, “Türkiye’nin ulusal dijital cüzdanı” olma hikâyesini ve gelecek hedeflerini bugün düzenlenen basın toplantısında paylaştı.

BKM Express 5’inci yılını kutluyor

Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express geride bıraktığı beş yılın öyküsünü ve gelecek beş yılın odak noktalarını bugün düzenlediği basın toplantısını anlattı. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko’nun açılış konuşmasının ardından BKM Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, BKM Express’in e-ticaret ve mobil ödemeler dünyasında geride bıraktığı beş yılının değerlendirmesiyle birlikte, gelecek hedeflerini paylaştı. Beş yıllık sürecin BKM Express’i getirdiği noktayı ve üstlendiği misyonu Yazıcıoğlu şöyle özetledi: “BKM Express, Türkiye’de dijital cüzdan kategorisinin oluşmasını sağlayarak dijital ödemelerin liderliğini yaptı ve beş yılda Türkiye’nin ulusal dijital cüzdanı oldu.”

Kullandıkları ulusal kavramının öncülük ve Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı yapma amacını ifade ettiğini söyleyen Yazıcoğlu, “Nitekim bizden sonra diğer cüzdan uygulamalarının devreye girmesi hedeflediğimiz bir amaçtı. Bu misyon, yeni dijital dönemlerde de aynen devam edecek. Önümüzdeki dönemde buradaki değişim hızı daha da artacak. Dijital dünyadaki gelişmeleri, bugüne kadar olduğu gibi, ‘ödeme deneyimini’ geliştirmek için kullanacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi dijital cüzdanla tanıştıran BKM Express, beş yıl önce beş işyeri ve dokuz bankayla çıktığı yolda şu anda 17’si banka, biri banka dışı olmak üzere 18 kurum, 24 binin üzerinde işyeri, 1,5 milyon kullanıcıyla faaliyetlerine devam ediyor ve son iki yılda yüzde 100 büyüme kaydetti. Yazıcıoğlu: “Her geçen yıl yeniliklerinin üzerine yenilerini koyarak mobil uygulama, mağaza içi ve yüz yüze ödeme, tek tıkla hızlı ödeme ve dijital bağış işlevlerini hayata geçirdik. Teknoloji altyapımıza yaptığımız yatırımlarla işyeri entegrasyonunu üç haftadan beş güne indirdik” diye konuştu.

BKM Express’in yüzde 65 mobil kullanım oranıyla dünya ortalamasının çok üzerinde bir mobil penetrasyon oranına sahip olduğunu belirten Yazıcıoğlu; yüz yüze ödeme, online ödeme, para transferi ve dijital bağış gibi işlevlerin tümünü mobile taşıdıklarını vurgularken, Türkiye’yi e-bağış kavramıyla da tanıştırdıklarını sözlerine ekledi.

Beş yıl önceki odak noktalarının güvenli ödeme, mobil ödeme, güvenli tahsilat, sosyal dijital cüzdan ve girişimcilik olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, BKM Express’in önümüzdeki dönem için beş odağını uygulama devrimi, nesnelerin interneti, temassız dijital ödemeler, yapay zeka ve kasiyersiz ödemeler olarak sıraladı. Gelecek hedeflerini de paylaşan Yazıcıoğlu, kullanıcılarını Para İste, Adresim Express, Fatura Ödeme, Temassız Ödeme, Kasiyersiz Ödeme gibi birçok yeni işlev ve uygulamanın beklediğinin haberini verdi.

BKM Express, ayrıca beşinci yıl kutlamaları kapsamında BKM Express kullanıcılarına özel “5 milyon uçuş mili” kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında kullanıcılar BKM Express alışverişlerinde 1 çekiliş hakkı kazanacaklar. BKM Express’i ilk kez kullanacaklara ise 2 çekiliş hakkı verilecek. 15 Kasım’a kadar sürecek kampanya sonunda çekilişle 50 kişiye 100 bin mil olmak üzere Türk Hava Yolları’nda geçerli toplamda 5 milyon uçuş mili hediye edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.