MediaCat

Bisiklet takımının dilinden metaverse’ün potansiyeli

Meta’nın yeni reklam filminde başrol Afrikalı bisiklet takımı Team Amani’nin.

Bisiklet takımının dilinden metaverse’ün potansiyeli

Meta, metaverse’ün sunacağı olanakları anlattığı reklam filminde sözü 12 sporcudan oluşan Afrikalı bisiklet takımı Team Amani’ye bırakıyor.

Doğu Afrika’nın farklı ülkelerinden gelen ve Fransa Bisiklet Turu’nda yarışma hayali kuran takımın halihazırdaki Meta ürünleriyle irtibat kurduğu Droga5 imzalı filmde, metaverse sayesinde takımın gelecekte daha iyi antrenman gibi olanaklara sahip olabileceği ve dünyanın dört bir yanından sporcularla sanal dünyada bir araya gelebileceği anlatılıyor.

Metaverse dendiğinde, genelde insanların aklına sahte ve hayal ürünü dünyaların geldiğini söyleyen Droga5 Yönetici Kreatif Direktörü Thom Glover, “Aslında hayatımızdaki engelleri kaldırma potansiyeline sahip. Bu öykü, coğrafi sınırların etkisinin olmadığında olabileceklere dair. Bir grup bisiklet sporcusunun öyküsü belki ama mesajı çok daha geniş. Mesele yola koyulduğumuz yerle sınırlandırılmadığımızda ne kadar ileri gidebileceğimiz” yorumunda bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.