MediaCat

“Bilim Kahramanları Buluşuyor” finali 19 Şubat’ta ODTÜ’de

Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO Ligi 8. Türkiye Turnuvası, 17-19 Şubat 2012’de Ankara ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

“Bilim Kahramanları Buluşuyor” finali 19 Şubat’ta ODTÜ’de

1998 yılında ilk kez ABD’de 500 çocuğun katılımıyla düzenlenmeye başlanan FLL, Türkiye’de bu sezon 8. yaşını kutluyor. İlk olarak 1989 yılında teknoloji ve bilim alanında topluma yararlı liderler yetiştirmek üzere programlar geliştirmek için Dean Kamen tarafından kurulan FLL’ye, bu sene 60 ülkeden 200.000 çocuk katılıyor.  9-16 yaş arası çocuklardan oluşan, 4 – 10 kişilik takımların katıldığı bir program olan olan FLL’nin sezon turnuvasına 22 ilden 80 takım 800 çocuk katılıyor.

Türkiye’de “Bilim Kahramanları Buluşuyor” ismiyle düzenlenen organizasyona geçen 7 sezonda 4500 öğrenci, 800 öğretim kurumu ve 500’den fazla takım katıldı.  Her yıl belirlenen evrensel bir tema kapsamında mühendislik problemlerini çözen çocuklar için bu seneki konu ise “gıda etkeni.”

17-19 Şubat 2012 tarihlerinde, Ankara ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Bilim Kahramanları Buluşuyor 8. Türkiye Turnuvası’nda, 9-16 yaş arası çocuklardan oluşan 22 ilden 80 takım, gıda güvenliği ile ilgili hazırladıkları projelerini sunacaklar. Genç mucitler çiftlikten çatalımıza kadar aldığımız gıdaların güvenli olması için özgün çözümler üretecekler. 19 Şubat’ta gerçekleştirilecek finalde dereceye giren takımlar, uluslararası platformlara katılmaya hak kazanacaklar.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.