Ziraat Bankası’na yeni genel müdür

Bankada genel müdür sorumluluğunu üstlenecek isim belli oldu.

26.03.2021 - 14:13 | MediaCat

Ziraat Bankası’nın bugün gerçekleşen olağan genel kurulu sonrasında Hüseyin Aydın, genel müdür koltuğunu Alpaslan Çakar’a devretti. Ziraat Bankası’nın yeni genel müdürü Çakar, bankada daha önce perakende bankacılık genel müdür yardımcılığı sorumluluğunu üstleniyordu.

Bankanın genel müdürlük binasında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Aydın, bu vazifelerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, “1983 yılında ilk göreve başladığım, son 10 yıldır da genel müdür olarak hizmet verdiğim Ziraat Bankası’nda görevimi çok değerli bir çalışma arkadaşıma devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Alpaslan Bey’in bankamız için gösterdiği gayretler genel müdür unvanıyla da artarak devam edecektir. Ülkemiz ve bankamız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne atanan Alpaslan Çakar ise, “Bankamızın bir bankadan daha fazlası olmasının mimarlarının başında gelen Sayın Hüseyin Aydın’a yapmış olduğu üstün hizmetlerinden ötürü şahsım ve Ziraat Bankası ailesi adına şükranlarımı sunuyorum. Ziraat’in Türkiye’nin en etkin ve önemli bankalarından biri olmasında önemli işler yapmış, büyük bir değişim dönüşüm projesine imza atmış, bankacılık sektörünün kıymetli bir üstadından bu görevi almak benim için gurur verici. Temsil edeceğim görevin mesuliyetinin farkında olarak, ülkemize ve bankamıza hizmet etme yolunda gayretle çalışacağım” şeklinde konuştu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Alpaslan Çakar, kariyerine bir yıl sonra Ziraat Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak adım attı. Müfettişlik ve şube müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, ardından bölge baş müdürlüğü ve daire başkanlığını üstlendi. 2010 yılından itibaren bankanın bireysel bankacılık, operasyonel işlemler, dağıtım kanalları yönetimi ve ödeme sistemi alanlarında genel müdür yardımcılığını üstlenen Çakar, Ziraat Bankası Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına Haziran 2018’de atandı. Çakar, Ziraat Finans Grubu iştiraklerinden Ziraat Teknoloji, Ziraat Hayat Emeklilik, Ziraat Sigorta, Ziraat GYO, Ziraat Bank International AG ve Ziraat Moskova’da yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerini de yürüttü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.