MediaCat

Yılın ilk yarısının en büyük 100 reklamvereni

Seçimlerin etkisiyle siyasi partilerin de dâhil olduğu listenin zirvesinde yine Unilever yer alıyor.

Yılın ilk yarısının en büyük 100 reklamvereni

Nielsen tarafından hazırlanan 2014 yılının “İlk Altı Ayın En Büyük Reklamverenleri” listesinin birinci sırasında geçen yıl olduğu gibi yine Unilever yer alıyor. Listenin ilk 10’unda ise değişimler söz konusu.

Geçen yılın aynı döneminde beşinci sırada yer alan Unilever, bu yıl ikinci sıraya yükselirken, Arçelik ise büyük bir sıçrama yaparak 11’inci sıradan üçüncü sıraya yerleşiyor. Geçen yıl ikinci sırada yer alan Turkcell dördüncülüğe, yine geçen yıl üçüncü sırada yer alan Benckiser ise yedinci sıraya geriliyor.

Listede yükselişleriyle dikkat çeken diğer markalar arasında ise 17 basamaklık yükselişle altıncı sırada karşımıza çıkan Coca-Cola; 13 basamaklık yükselişle 13’üncü sıraya yerleşen GlaxoSmithKline ve geçen yılın aynı döneminde ilk 100’de yer almayan fakat bu yıl listeye 33’üncü sıradan giren Türk Hava Yolları bulunuyor.

Siyasi partiler ilk 100’de

Listenin bu yılki misafirleri arasında siyasi partiler de yer alıyor. Yerel Seçim döneminde yaptıkları yoğun iletişim kampanyalarıyla Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi, sırasıyla 36 ve 38’inci sıradan ilk 100’e giriyor.

Yerel Seçim döneminde AK Parti’nin kampanyalarını kuruluşundan bu yana birlikte çalıştığı Arter yürütürken, CHP’nin kampanyalarını ise Öykü Dialogue International hazırlamıştı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

İnfografik: 2014'ün ilk yarısının en büyük 100 reklamvereni

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.