Yılın en önemli perakende sektörü etkinliği ‘İlk’lere sahne olacak

Perakende sektörünün bilgi ve işbirliği merkezi olan; ele aldığı konular, unutulmaz konuşmacıları...

07.07.2008 - 15:38 | MediaCat

Perakende sektörünün bilgi ve işbirliği merkezi olan; ele aldığı konular, unutulmaz konuşmacıları ve çözüm getiren tartışmaları ile perakende sektörünün gündemini belirleyen “Perakende Günleri” bu yıl katılımcılara önemli değişiklikler yaşatacak. Perakende Günleri 08, ana oturumlardan birini oluşturacak “Yönetim Tiyatrosu” ile de bir ilke “sahne” olacak.

Perakende sektöründe, yeni uygulamaların tartışıldığı, karşıt görüşlerin paylaşıldığı, sınırsız işbirliği olanaklarının yaratıldığı en büyük buluşma noktası Perakende Günleri, sektörün bilgi ve gelişim platformu olmaya devam ediyor. Soysal tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük konferansı olma özelliğine sahip Perakende Günleri’nin 8’incisi bu yıl, 22–23 Ekim 2008 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Her yıl binlerce yöneticiyi biraraya getirerek büyük ilgi gören Perakende Günleri, bu yıl yine geniş çaplı organizasyonları ile katılımcıları aynı platformda farklı konseptler ile buluşturmaya devam ediyor. “8. Uluslararası İstanbul Perakende Konferansı” ve “İstanbul Perakende Fuarı”ndan oluşan Perakende Günleri 08 geniş içeriğiyle sektöre ivme kazandırıyor.

Guy Kawasaki: Ayağa kalkmadan boyunuzu ölçemezsiniz

Apple markasının yaratıcılarından biri olan Guy Kawasaki, işinde devrim yapmak isteyenlere, zor zamanlardan korkmayanlara, rekabet gücünü artırmak isteyenlere “Rakipleri Çıldırtmanın Yolları”nı anlatırken, şaşırtıcı hafızasıyla Guiness Dünya Rekorları Kitabı’na giren Uluslararası Hafıza Danışmanı Bob Gray, gerekli bilgileri her an kullanıma hazır hale getirebilmenin tekniklerini katılımcılarla paylaşacak.

Banana Republic’in kurucusu Mel Ziegler ve Perakende Gezgini Howard Saunders

Banana Republic’in kurucusu Mel Ziegler sıradışı bir başarı hikayesini tüm yönleriyle ele alırken, Kreatif Direktör Howard Saunders da oyunda öne geçmenin ancak trend yaratmakla mümkün olduğunu anlatacak. Bu yılki ana oturumların içinde farklı bir yere oturacak olan “Zor Zamanlar Perakende A.Ş. Bir Yönetim Tiyatrosu” oturumu ise çeşitli perakende markalarının Yönetim Kurulu Başkanları’nı biraraya getirecek. “Yönetim Kurulu”, “yeni açılan bir alışveriş merkezine girme” ya da “mağazalarda indirim başlatma” gibi kararlar da dahil, perakendeyle ilgili bir dizi önemli konuyu konuşup karara bağlamak üzere Perakende Günleri 2008’in sahnesinde toplanacak. Yöneticilerin gizli kalmış “rol” yeteneklerini konuşturacakları oturum bugüne kadar yapılmamış benzersiz bir çalışma olacak. Oturumda Osman Benzeş (APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı), Aslı Karadeniz (Boyner Büyük Mağazacılık, CEO), Ekrem Akyiğit (Collezione-Akyiğit Yönetim Kurulu Başkanı), Sedef Orman (Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Tahsin Özlenir (Özlenir Giyim Yönetim Kurulu Başkanı), Özlem İkiışık (Beta Yönetim Kurulu Üyesi) ve Sinan Öncel (Twigy Yönetim Kurulu Başkanı) sahne alacak.

Bu yıl kulvarlardaki bazı oturum başlıkları şöyle sıralanıyor:

“Türkiye’de kural yok, kaide yok, Türkiye’de herşey olur” diyen Murathan Mungan, içinden geçtiğimiz yalpalama sürecine ve bunun toplumsal yansımalarına ayna tutacak. “Çocuklarla Zor Konuları Konuşmak” oturumunda, Brigitte Labbé, özel yaşamımızdan ürünümüze tüm kavramları çocuklara anlatabilmek için felsefenin bize nasıl yön gösterdiğini anlatacak. Metro Cash&Carry Türkiye Genel Müdürü Hakan Ergin, dünya perakendesindeki eğilimleri, Türkiye’deki paradoksları ve fırsatları kendi deneyimlerinden süzerek aktarırken “Kim ayakta kalacak?” sorusuna da yanıt arayacak. “Beylikdüzü nereye koşuyor?” oturumunda ise Nielsen araştırmaları, son yılların gözde yerleşim ve yatırım merkezi Beylikdüzü’ne tüketici gözünden derinlemesine bir bakış sunacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.