Oyakbank artık ING Bank

Bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi alanlarında faaliyet gösteren, 50’yi aşkın ülkede...

07.07.2008 - 15:50 | MediaCat

Bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi alanlarında faaliyet gösteren, 50’yi aşkın ülkede 85 milyon müşteriye hizmet sunan, küresel finans piyasasının en güçlü oyuncularından ING Grubu, Türkiye’deki faaliyetlerine ING Bank ismiyle bugün başladı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan ING Bank Türkiye Genel Müdürü Hakan Eminsoy, ING’nin yatırımının, Türkiye’ye ve Türk ekonomisine olan güveninin en belirgin işareti olduğunu kaydetti.

7 Temmuz 2008, İstanbul – Oyak Bank’ı satın alarak Türk bankacılık sektörüne adım atan, küresel finans dünyasının önde gelen oyuncularından ING, Türkiye’deki faaliyetlerine ING Bank ismiyle başladığı 7 Temmuz 2008 tarihinde (bugün) düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni döneme ve Türkiye’ye ilişkin strateji ve hedeflerini paylaştı.

ING Bank Türkiye Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hakan Eminsoy, ING Bank’ın Türkiye’de bankacılığa yeni bir soluk getirmeyi amaçladığını söyledi.

ING Bank’ın Türkiye hedeflerinden söz eden Eminsoy, Oyak Bank’ın sağlam ve güçlü yapısının ING’nin Türkiye’deki büyümesinin temelini oluşturacağını ifade ederek, önümüzdeki 5 yıl içinde ING Bank Türkiye’nin sektördeki pazar payını 2 katına çıkartmayı hedeflediklerini belirtti.

Hakan Eminsoy sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Oyak Bank’tan devraldığımız güce, 2008 tarihli ‘Forbes 2000’ sıralamasına göre dünyanın 9.büyük şirketi olan ING’nin uluslararası vizyonu ve bilgi birikimini de ekleyerek müşterilerimizin , tüm iş ortaklarımızın ‘gücüne güç katan banka’ olmak hedefiyle yola çıkıyoruz’’.

Türkiye uluslararası piyasalardan şoklara karşı direnç kazanacak

Konuşmasında dünya piyasalarında yaşanan likidite krizine de değinen ING Bank Türkiye Genel Müdürü Hakan Eminsoy ekonomideki farklı hareketleri ve dalgalanmaları yakından ve dikkatle izlediklerini, Türkiye’nin uzun süredir yakalamış olduğu istikrar ortamında Türk toplumunun daha iyi ve daha güçlü bir gelecek arzusunun ve girişimci potansiyelinin bu sorunların aşılmasında önemli rol oynayacağına inandıklarını belirtti.

ING’nin böyle bir dönemde Türkiye’ye duyduğu güvenin sonucu olarak Türk bankacılık sektörüne girdiğine dikkat çeken Eminsoy , ‘Böylesi büyük bir uluslararası gücün bankacılık sektörümüze, dolayısı ile ekonomimize aktif bir oyuncu olarak katılımı, sektörümüzü ve ekonomimizi uluslararası dalga ve şoklara karşı daha da güçlendirecektir’’ diye konuştu.

Değişim 6 ayda tamamlandı

Eminsoy 2008-2012 yılları arasındaki hedeflerinin işletme/ bireysel bankacılıkta 4.6 milyar YTL olan kredi hacmini 2012’de 24,5 milyar YTL’ye, kurumsal ve ticari bankacılık hacmini de 6,8 milyar YTL’den yaklaşık 24,5 milyar YTL’ye çıkarmak ve toplamda 49 milyar YTL’lik bir rakama ulaşmak olduğunu belirtti.

Oyak Bank’tan ING Bank’a geçiş döneminde 6 ay gibi bir zaman zarfında kurumsal anlamda önemli bir değişim ve dönüşüm geçirdiklerini belirten Genel Müdür Hakan Eminsoy, ‘Bizler Oyak Bank geleneğinden geliyoruz. Bu da toplumumuzda algılandığı biçimiyle, sarsılmaz güven ve güçlü bir referans anlamına geliyor. Geçmişimizden gelen bu köklü geleneğin yanı sıra aynı zamanda değişikliklere uyum sağlamadaki hızımız ve esnekliğimiz bize, adım attığımız bu yeni dönemde müthiş bir dinamizm ve büyüme sağlayacak’’ diye konuştu.

Şube ağındaki büyüme planlarına da değinen Hakan Eminsoy, önümüzdeki 3 yılda 150 yeni şube açmayı ve 5 yılda da şube sayısını 600’e çıkarmayı istediklerini kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.