Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu

Microsoft, yeni versiyonun 190 ülkede kullanıma sunulduğunu açıkladı.

29.07.2015 - 14:25 | Ali Kuru

Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu

Microsoft, kullanıcıların uzun süredir ekranlarının sağ alt köşesinde beliren Windows ikonu ile farkında olduğu Windows 10‘un lansman kampanyasına başladı. Dün akşam saatlerinde resmi blogu üzerinden bir duyuru yayınlayan teknoloji devi, yeni versiyonun 190 farklı ülkede aynı anda kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Pek çok yeni özellik barındıran Windows 10’un lansmanını önceki versiyonlardan ayrıştıran temel özellik ise hâlihazırda bilgisayarlarında geçerli bir lisansla Windows 7 ve Windows 8.1 sürümlerini çalıştıran kullanıcıların sistemlerini yeni sürüme ücretsiz yükseltebilecek olmaları. Microsoft aynı fırsatın Windows Phone 8.1 kullanıcıları için de geçerli olduğunun altını çiziyor.

Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu

Windows 10’un gelişini yıl boyunca sürecek etkinliklerle kutlayacak olan Microsoft, lansman kampanyasında faaliyetleri ile insanları teknolojiden faydalanarak kendilerini aşmaya teşvik eden sivil toplum kuruluşlarını (STK) onurlandırıyor. Bu çerçevede #UpgradeYourWorld adı verilen bir kampanya yürüten marka, herkesi kendi başarı hikâyesini paylaşmaya çağırıyor. Microsoft’un kampanya için hazırladığı mikrositeyi ziyaret eden kullanıcılar markanın belirlediği 9 başarılı STK’nın ardından gelecek 10’uncu kar amacı gütmeyen kuruluşu seçmek için oy kullanabiliyor. Bu kuruluşlara toplamda 10 milyon dolarlık destek veren Microsoft, kullanıcılarca seçilecek 10’uncu kuruluşun 500 bin dolarlık desteğe ulaşacağını ilan ediyor.

1 Eylül’den itibaren sürece yerel ölçekte faaliyet gösteren STK’ları da ekleyeceğini söyleyen Microsoft’un kampanya için hazırladığı siteye aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu: #UpgradeYourWorld

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.