MediaCat

Wells Fargo’ya Türk yönetici

Bankanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi başkanlığına Dilek Mutus atandı.

Wells Fargo’ya Türk yönetici

Fortune 2016 Amerika’nın en büyük şirketleri listesinde 27’nci sırada yer alan ABD menşeli banka Wells Fargo’nun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi başkanlığına Dilek Mutus atandı.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Pazarlama Bölümü mezuniyetinin ardından D.C.’deki George Washington Üniversitesi Finans ve Yatırım Bölümü’nden İşletme Yüksek Lisansı derecesi alan Dilek Mutus Türkiye’de American Business Forum kurulunda ve Türk Eğitim Vakfı yönetim kurulu ve mütevelli heyetinde yer alıyor.

Wells Fargo Dilek MutusBanka sektöründeki kariyerine Bank of New York Orta Doğu ve Afrika Bölümü Başkan Yardımcısı olarak başlayan Mutus Wells Fargo‘nun selef kurumu olan First Union’a, 1997 yılında İstanbul temsilci ofisini kurduğunda katıldı ve bankanın Türkiye, İsrail ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki (CIS) mali kuruluşlarla ilişkilerinden sorumlu baş temsilcisi olarak görev yaptı. Türkiye, İsrail ve CIS’in yanı sıra Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Baltık Ülkeleri’ni içeren Gelişmekte Olan Avrupa için 2001 yılında bölge yöneticiliğine terfi eden Dilek Mutus 2006’da yeni oluşturulan EMEA bölgesinin başkanı oldu. 2011’de yeni oluşturulan TRAMS bölgesiyle birlikte Dilek Mutus’un sorumlulukları, Güney Asya’yı içerecek şekilde daha da genişledi.

Wells Fargo Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı olan Dilek Mutus yeni görevi kapsamında bankanın Dubai-DIFC, İstanbul-Türkiye ve Johannesburg-Güney Afrika’daki ofislerini kapsayan ve artık GFI-EMEA olarak adlandırılan bölgenin liderliğini üstlenecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.