MediaCat

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle

Sektörün tüm paydaşlarını yakından ilgilendiren dijital dünyada marka güvenliği meselesini kapağına taşıyan derginiz raflardaki yerini aldı.

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinleMediaCat 2017’nin ikinci sayısı ile karşınızda. Reklamverenler kadar medya ajansları, yayıncılar ve teknoloji şirketlerini de ilgilendiren ve dijitale dair en sıcak konulardan biri olan reklam doğrulamanın kapak konusu olarak yer aldığı bu sayıyı keyifle okuyacağınızdan eminiz. Şubat sayısı ayrıca Türkiye’nin En Samimi Markaları araştırması, 2017’ye damga vuracak 9 pazarlama trendi, influencer marketing: Bir kazan-kazan hikâyesi ve turizmde 2017 gündemi gibi konu başlıklarında da besleyici ve eğlenceli içeriklerle sizlerle buluşmayı bekliyor.

Markanız güvende mi?

Dijital dünyayı kasıp kavuran en hararetli sorulardan bazıları “Reklamım görüldü mü? Görüldüyse kim tarafından, hangi sitede, hangi içeriğin yanında?” gibi endişeler barındırıyor. Reklamveren, medya satınalma ajansları, pazarlama teknolojisi şirketleri ve yayıncıları bağlayan ve günden güne önemini katlayarak artıran bu sorular, sektörün tüm temsilcilerini dijital reklamcılık konusunda belli başlı önlemleri alarak harekete geçmeye mecbur bırakıyor.

TV izleme ölçümünde yeni dönem

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle

TİAK; TV izleyici ölçümlemelerinde yoluna Kantar Media ile devam etme kararı aldı. Yeni dönemde, izleyici alışkanlıklarındaki farklılaşmalara yanıt veren önemli değişiklikler de kapımızda. Dijitali de kapsayan genişletilmiş TV ölçümleri bu başlıkların en dikkat çekenlerinden. Yeni dönemde yaşanacak gelişmeleri Kantar Media Türkiye Genel Müdürü Mesut Sakal’dan dinledik.

Influencer marketing: Bir kazan-kazan hikâyesi

Bu yılın en gözde içerik pazarlaması trendleri arasında gösterilen “influencer marketing”, gerek markaların tavrı gerekse influencer cephesinin yaklaşımında yaşanan değişimlerle bir üst lige çıkmış durumda. Ortaya çıkan tabloyu rakamlarla okuyalım.

Yılın en samimi markaları

MediaCat için Ipsos tarafından ilk kez 2007 yılında yapılan Türkiye’nin En Samimi Markaları araştırması bu yıl 10 farklı kategoride ve kategori bağımsız olarak en samimi markaları belirledi. Araştırma gerçekleştirildiği tüm dönemlerde olduğu gibi yine tüm kategorilerde dikkatle okunmayı bekleyen çıktılar sunuyor.

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle“Daha oynak, daha volatil, daha sert bir yıl”

Sekizinci yılında yeni iş modeliyle karşımıza çıkan Bloomberg HT’nin 2017 stratejisini konuştuğumuz Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran’a ekonominin seyrini de sorduk.

Her ne kadar 2017’yi bilinmezlerin yılı ilan etse de Başaran’dan uyarıların arasına gizlenmiş iyi haberler de aldık.

2017’ye yön verecek 9 pazarlama trendi

J. Walter Thompson Intelligence tarafından her yeni yıl öncesinde yayınlanan trend raporu Future 100’ın 2017 edisyonu hazır. Marka ve pazarlama dünyasına yön vermesi beklenen 9 trendi sizin için bir araya getirdik.

Karşınızda 2017 model Y&R

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle

Geçtiğimiz yıl şubat ayında ajans içi atamalarla organizasyonel yapısını yenileyen Y&R İstanbul ve Y&R Team Red İstanbul, bu yenilenme dönemini verimli geçirmeyi başarmış görünüyor. Geçtiğimiz aylarda Digiturk ve Opet’i müşterileri arasına katan ajans, farklı iş modelleriyle de adından söz ettiriyor. Bu bir yılın özetini, yenilikleri ve gelişmeleri CEO Arzu Ünal ve ECD Ayşe Aydın’dan dinledik.

“Düşünce ilhamla çalışır”

MediaCat dopdolu şubat sayısıyla sizinle

Kinyas ve Kayra ile başladığı edebiyat yolculuğunda 16 yılı deviren ve Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da tanınan, beğenilen ve ödüllendirilen bir yazar Hakan Günday. Brand Week 2016’da edebiyatta empati etkisini konuşmak üzere sahne alan yazarla hikâye anlatıcılığı, yaratıcılık ve ilham denen o kıymetli kas üzerine konuştuk.

ABD’nin en yaratıcı 50 ismi Advertising Age’de

2016’nın yaratıcı dünya için kötü geçtiğini kim söylemiş? Advertising Age, ABD Başkanlık seçimleriyle kavrulan 2016’nın en parlak zihinlerini Creativity 50 listesinde ağırlıyor. Üstelik her birinin hikâyesi yaratıcılığın gücünün ne denli dönüştürücü olabileceğini kanıtlar nitelikte. Advertising Age’de bu ay, tüm dünyada zorlu geçeceğine kesin gözüyle bakılan yeni senede hayatta kalmak isteyenleri yakından ilgilendiren Survival Guide 2017 de sizleri bekliyor.

Brand New özel eki

2017 yılında globalde Samsung Galaxy S8 ve iPhone 8 ile tanışacağız. Ülkemizde de yepyeni kategoriler ve ürünler yolda. Peki, yeni iletişim stratejilerinin de lansmanı yapılacak mı bu yıl? Öyle görünüyor ki 2017, kendini önceleyen dönemlerde işe yaramış yöntemleri uygulamaya devam edeceği gibi pek çok farklılıkla da çıkacak karşımıza. İlk kez geçtiğimiz yıl yayınladığımız ve bu yıl da Lansman 2017 kapak konusuyla beğeninize sunduğumuz Brand New ekinin eşlik ettiği Şubat sayısını keyifle okumanızı umuyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.