MediaCat

Britanya’da baltayı taşa vuran bir kampanya

Walker Crisps için işler hiç de planlandığı gibi gitmedi.

Britanya’da baltayı taşa vuran bir kampanya

Britanyalı patates cipsi üreticisi Walker Crisps, Perşembe günü Twitter üzerinden adeta baltayı taşa vuran bir kampanyaya imza attı.

Kampanya kapsamında Walker Crisps’in Twitter’daki takipçileri tarafından gönderilen selfie’lerden videolar hazırlandı; ancak söz konusu içeriklerde Britanyalı azılı suçluların ve seri katillerin fotoğraflarının da kullanılması “bir şekilde” gözden kaçıverdi.

Öyle görünüyor ki, #WalkersWave kampanyasında fotoğrafların onay alabilmesi için sadece suratın görünmesi kriterinin geçerli olduğu bir yazılım kullanılmış. Hâl böyle olunca da Harold Shipman ve Fred West gibi ünlü seri katiller de Walker Crisps tarafından yayınlanan videolarda bir güzel boy göstermiş; yapılan hataları fark etmekte gecikmeyen sosyal medya kullanıcılarına da büyük eğlence çıkmış.

Walker Crisps’in, önce uygunsuz videoları kaldırma yoluna gittiğini, ardından da özür dileyerek kampanyayı durdurma kararı aldığını ekleyelim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.