MediaCat

Vestel ve P&G’den “Kolay Gelsin” işbirliği

Vestel, otomatik deterjan siparişi veren çamaşır makinesi teknolojisini hayata geçiriyor.

Vestel ve P&G’den “Kolay Gelsin” işbirliği

Yeni nesil perakendecilik anlayışı doğrultusunda nesnelerin interneti (IoT) üzerine çalışmalarını yürüten Vestel, Türkiye’de akıllı ev konseptinin gelişimi adına yeni bir adım atarak, otomatik deterjan siparişi veren çamaşır makinesi teknolojisini devreye sokuyor. 2018’in ilk çeyreği ile birlikte hayata geçecek olan Amazon Dash benzeri proje ile birlikte, P&G işbirliğiyle Vestel çamaşır makinelerine entegre edilecek deterjan butonu “Kolay Gelsin” ve mobil uygulama aracılığı ile deterjan siparişleri otomatik olarak verilebilecek.

Vestel ve Ariel işbirliği ile hayat bulan”Kolay Gelsin”, 2018 yılında 10 kilogram kapasiteli çamaşır makinesi satın alan tüketicilere sunulacak ve butonun kurulumu da Vestel yetkili servisleri tarafından yapılacak. Tüketicilerin akıllı telefonlarına yükleyecekleri mobil uygulama aracılığı ile tüketicinin adres ve kredi kartı bilgileri ile deterjan seçeneği de sisteme girilmiş olacak. Evdeki deterjan miktarı azaldığında, tüketicinin makine üzerindeki butona basması ile birlikte otomatik sipariş gerçekleşecek.

Proje bununla da sınırlı kalmayacak zira 2018’in ikinci çeyreğinde hayata geçirilecek ikinci aşama ile birlikte otomatik dozaj sistemli çamaşır makineleri deterjan seviyeleri belirli bir sınırın altına indiği taktirde kendi deterjan siparişlerini kendileri vererek, ürünün eve teslim edilmesini sağlayacak.

Vestel olarak Türkiye’de bir ilke imza attıklarını ve yeni teknolojiler ile alışkanlıkları değiştirerek yepyeni bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, söz konusu işbirliği ile Türkiye’nin dijital ekosistemine de katkıda bulunacaklarını belirterek  projeye verdikleri önemi vurguladı.

Konu ile ilgili konuşan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise P&G olarak inovasyon yaparken tüketicilerin hayatına daha çok dokunmayı ve yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçladıklarının altını çizerek, Vestel ile birlikte dijital sipariş butonunu Türkiye’ye getirmekten mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.