MediaCat

Bir adadan çok daha fazlası

HSBC’den Brexit öncesinde global vatandaşlık vurgulu bir reklam kampanyası.

Bir adadan çok daha fazlası

Bilindiği üzere Birleşik Krallık Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı almıştı. Brexit olarak bilinen süreç 29 Mart 2019 tarihinde tamamlanmış olacak. Ancak Brexit için düzenlenen referandumda kararın yüzde 52 ile alınmış olması da göz önünde bulundurulduğunda, kamuoyunda karardan kaynaklı çekincelerin hala sıcak olduğu da kolaylıkla iddia edilebilir. Birleşik Krallık’ın geleceğinin Avrupa Birliği’nden bağımsız düşünülemeyeceğini iddia eden Brexit karşıtları, kendilerini Britanyalı olduğu kadar Avrupalı olarak da tanımlıyor.

Ayrılık tarihinin yaklaşması ile birlikte HSBC UK de tedirgin Britanyalıların yüreğine su serpmek ve 150 yılı aşkın süredir devam eden küresel çaptaki icraatlarına vurgu yapmak adına yeni bir reklam kampanyasına imza atıyor. Avrupa Birliği’nden ayrılmanın dünyadan soyutlanma anlamına gelmediği mesajını vermek isteyen marka, kampanya kapsamında yayınlanan reklam filmi ile Birleşik Krallık vatandaşlarının aslında küresel bir topluluğun parçası olduğunu vurguluyor.

Komedyen Richard Ayoade’nin Fransız bulldog dostu ile birlikte güne Amerika menşeli kahve içerek başlayıp köprüde verdiği molada dünyanın dört bir yanından otomobil markalarını saydığı, Güney Kore üretimi tabletlerle Amerikan yapımı filmleri izleyen çocuklara konuk olup dünya mutfaklarından çeşitli sofralara konuk olduğu filmde, Britanya’nın sadece bir adadan ibaret olmadığı ve aslında çok daha büyük bir bütünün parçası olduğu mesajı veriliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.